Yükleniyor...

ABD’de Kripto Para Kullanımı Yüzde 20’ye Yakın

Pew Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan araştırmaya göre, ABD'li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 16'sı kripto para birimi kullanıyor.

ABDde Kripto Para Kullanimi Yuzde 20ye Yakin

Pew Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 16’sı kripto para birimi kullanıyor.

Kripto sektörünün derin bir arkaplanı ve neredeyse tüm sektörlerle bağlantısı bulunuyor. Bu da beraberinde bir ilgi ve yatırım fırsatlarını getirmesine ön ayak oluyor. Ödeme teknolojileriyle günlük işlemlerimizin kripto ile yapılmasına olanak sağlaması gibi birçok neden kripto ve insan ilişkisini artıyor. Amerika’da yapılan bir araştırma da kullanıcıların ne kadarının, neden kriptoyu tercih ettiğini açıklıyor.

İşlem Yapan Her 10 Amerikalının 4’ü Kripto Paralara Güveniyor

Pew tarafından yapılan araştırma, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 16′sının kripto para birimi kullandığını ve kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar nedeniyle yatırımların azaldığını ortaya koyuyor.

Azalan yatırıma ek olarak, kripto para birimine yatırım yapan Amerikalıların neredeyse yarısı beklediklerinden daha kötü olduğunu söylüyor. Yüzde 15‘i yatırımlarının beklenenden daha iyi olduğunu ve yüzde 31′i tam olarak beklentilerini karşıladığını düşünüyor.

abd kripto para

Yatırım yapanlar, farklı bir yatırım yöntemi (yüzde 78) istediklerini, bunun para kazanmanın iyi bir yolu olduğunu (yüzde 75) ya da yatırım yapmanın diğer yatırım yollarından (yüzde 54) daha kolay olduğunu düşündüklerini söylüyor.

Neredeyse 10 kişiden 4‘ü diğer yatırımlardan daha fazla kripto para birimine güveniyor ve en azından küçük bir neden olarak bir topluluğun parçası olmak istediğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner