ABD'den App Store'un blockchain inovasyonuna sert çıkış! • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’den App Store’un blockchain inovasyonuna sert çıkış!

ABD'li milletvekilleri, App Store'unun blockchain hizmetleriyle ilgili yarattığı endişeyi dile getirdi.

Apple

ABD’li milletvekilleri, App Store’unun blockchain hizmetleriyle ilgili yarattığı endişeyi dile getirdi.

ABD Temsilcisi olan iki kişi, dün itibarıyla Apple CEO’su Tim Cook’a şirketin App Store yönergelerini soran bir mektup gönderdi. Blockchain teknolojisi ve NFT gibi konular üzerinde duran yetkili isimler, endişelerini dile getirerek görüşlerini belirtti.

abd

App Store örnek gösterilerek Axie Infinity’e değinildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temsilciler Gus Bilirakis ve Jan Schakowsky, Apple CEO’su Tim Cook’a California merkezli şirketin App Store yönergelerini ve blockchain teknolojisiyle bağlantılı hizmetleri engelleyip engellemediğini soran bir yazı gönderdi. Milletvekilleri, Axie Infinity’nin App Store deneyimini örnek olarak göstererek, Apple’ın kripto uygulamalarından hem kâr elde etmek hem de faydasını azaltmak için App Store yönergelerini kullandığını belirtti.

İlgili yazıyı gönderen milletvekiller, Apple politikalarının ABD’nin gelişmekte olan teknolojilerdeki liderliğine zarar verme olasılığına ilişkin endişelerini paylaştı. Veri ve Ticaret Alt Komitesi Başkanı ve Kıdemli Üyesi, “Apple, bu sınırlamaların duvarlarla çevrili bir bahçe oluşturarak güvenliği artırdığını savunsa da, birçok kişi Apple’ın uygulama mağazasını rakiplerine karşı bir silah olarak kullandığından endişe ediyor” dedi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x