Yükleniyor...

ABD’li Senatör, Kripto Para ve Fidye Yazılımları Hakkındaki Tartışmanın Yeni Başladığını Söyledi

ABD senatörleri kripto para düzenlemelerini güçlendirmek istiyor.

kripto para fidye yazilim

ABD senatörleri kripto para düzenlemelerini güçlendirmek istiyor.

İki ABD Senatörü, Roy Blunt ve Mark Warner, düzenlemelerin güçlendirilmesi çağrısında bulunan “Meet the Press”in son bölümünde kripto para biriminin fidye yazılımdaki rolünü tartıştı. Warner, kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki tartışmanın “daha ​​yeni başladığını” söyledi:

“Geçen yıl iki parti olarak mevzuat konusunda daha iyi anlaştık ancak kripto para ve fidye yazılımı hakkındaki bu tartışma daha yeni başlıyor.”

Warner, kripto paralardan çıkan “bazı iyi şeyleri” kabul ederken, fidye yazılımının “karanlık nokta” olduğunu da kaydetti:

“Gerçek şu ki, bu sistemlerden bazılarını aşmanın yolları var, ama eğer bir şirket fidye ödemesi yapıyorsa, eğer bu ödemede biraz şeffaflık yoksa, kötü adamlar basitçe başka bir yol bulurlar.”

Bu haftanın başlarında, dünyanın en büyük et tedarikçisi olan JBS, önemli bir fidye yazılımı saldırısı yaşadı. Şirket, kripto para olarak 5 milyon dolarlık fidye ödemek zorunda kaldı. Biden yönetimi şu anda son fidye yazılımı saldırılarında kriptonun rolünü araştırmaya odaklanmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
METİN ATİLLA
METİN ATİLLA
2 yıl önce

Yapılan açıklamalar, ülkelerin iktidar ve parasal güç savaşları ve KRİPTO PARALAR ARACILIĞI İLE PARA AKLAMA OPERASYONLARI. Bunlar zamanında Kripto Paraların “SALTANAT” devrinde aslında kontrol dışındaki SERMAYE AKIŞININ EN KULLANIŞLI ALAN OLDUĞU gerçeğini bir kere daha ispatladı. Bu sebeple ben kişisel görüşümü net olarak söylüyorum. Artık Borsası olan ve kontrol altına alınması ile ilgili tüm dünyanın en güçlü tedbirler konusundaki söylemlerin olduğu bir ortamda, o BİTCOİN için 100.000 dolar olacak rüyasını anlatanlara ağzımla gülmem..Yazık dünya bir tarafta COVİT-19 illeti ile SAĞLIK alanında uğraşırken, bir tarafta da BİTCOİN denilen KRİPTO PARA soygunu ile cebini kurtarmaya çalışacak.

ck x banner
ck youtube banner