Yükleniyor...

ABD’li Vekil, FTX Davasına Müfettiş Atanmasını İstedi

ABD hükümet avukatı, iflas mahkemesinden FTX için müfettiş görevlendirilmesini talep etti.

ABDli Vekil FTXe Mufettis Atanmasini Istedi

ABD hükümet avukatı, iflas mahkemesinden FTX için müfettiş görevlendirilmesini talep etti.

Şaşırtıcı bir şekilde hızlıca iflas bayrağını çeken FTX, iflas başvurusunun ardından mahkemelerle uğraşıyor. Alacaklılar ve hükümetler FTX’in peşinde. Bahamalar’da bulunan ticaret kolu FTX Digital Markets de iflas başvurusunda bulundu. Bahama hükümeti, tüm işlemlerin birleştirilmesi amacıyla bu sürecin tamamen ilerletilmesine yönelik taleplerle iş birliği yapmayı planlamadığını belirtti. ABD ise iflas davasının kısa sürede çözülmesine yönelik adımlar atıyor.

ABD’li Vekil, FTX için Müfettiş Atanması İstiyor

ABD hükümet avukatı, Delaware iflas mahkemesinden devam etmekte olan FTX iflas davasına bir müfettiş atamasını istedi.

1 Aralık tarihli mahkeme başvurusunda ABD avukatı, bağımsız bir müfettiş atanmasına gerekçe olarak FTX CEO’su John Ray III‘ün yorumlarının yanı sıra; “neredeyse eşi benzeri görülmemiş bir değer düşüşünü” gösterdi.

Onaylanması halinde müfettiş, mahkeme tarafından atanan üçüncü taraf bir araştırmacı olarak hareket edecek. FTX’e bağlı şirketlerin çoğunun şu anda içinde bulunduğu 11. Bölüm iflası gibi karmaşık bir iflasta hükümetin böyle bir talepte bulunması yaygın bir yöntem.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner