Yükleniyor...

ABD’li Yetkililer, Binance ve Hedge Fonları Arasındaki İlişkiyi Araştırıyor

ABD'li yetkililer kara para aklama yasalarını ihlal etme soruşturmasının bir parçası olarak Binance ile ABD merkezli hedge fonları arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

abdli yetkililer

ABD’li yetkililer kara para aklama yasalarını ihlal etme soruşturmasının bir parçası olarak Binance ile ABD merkezli hedge fonları arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Washington Post’un haberine göre, FTX’in yaşadığı çöküşün ardından yoğun bir incelemeye maruz kalan şirkete ilişkin bir suçlamada bulunulmuş değil.

ABD’li Yetkililer Binance’i Soruşturmayı Sürdürüyor

Washington Post, mahkeme celplerinden birini inceleyen iki kişiye atıfta bulunarak Seattle’daki Washington Batı Bölgesi Savcılığı’nın, son aylarda Binance ile olan ilişkilerinin kayıtlarını talep eden şirketlere mahkeme celbi gönderdiğini belirtti.

Mahkeme celpleri, Binance’in düzenleyici incelemeyle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. Bu incelemeler, FTX’in çöküşünün ardından yaşanan krizle birlikte geldi.

Mahkeme celpleri, yetkililerin otomatik olarak Binance’e veya kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı suçlamada bulunacağı anlamına gelmiyor. Kaynak, federal yetkililerin hala Binance ile potansiyel bir anlaşmayı tartıştıklarını vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x