Yükleniyor...

Aman dikkat: Memecoin’lerde kâr satışları başladı!

Bir süredir ortalığı kasıp kavuran memecoin'ler son 24 saatteki sert düşüşleriyle kafaları karıştırdı.

Pepe düşüş

Bir süredir ortalığı kasıp kavuran memecoin’ler son 24 saatteki sert düşüşleriyle kafaları karıştırdı.

Bitcoin’in (BTC) 60.000 doları aşmasından sonra fitili yakan memecoin‘ler yalnızca birkaç gün içinde yüzde 500’den fazla yapmıştı. Piyasadaki paranın çok büyük bir kısmını sömüren memecoin’ler, içeriye büyük bir yatırımcı kitlesi çekti. Fakat daha sonrasında BTC’nin bir miktar aşağı çekilmesi, memecoin’lere darbe vurdu. Bunlara ek olarak Yapay Zeka (AI) zeka trendinin daha da parlaması memecoin’leri gözden düşürdü.

en cok dusenler 1

Kâr realizasyonları başladı!

Son zamanlarda soluksuz yükselen memecoin’ler yatırımcısını bir hayli zengin etti. Solana ekosisteminde yer alan memecoin’ler, büyük yükselişlere imza atarak popüler kripto para borsalarında listelendi. Fakat kâr satışlarının gelmesi, BTC’nin gevşemesi ve AI furyasının giderek güçlenmesi, memecoin’leri arka planda bıraktı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 24 saatin en çok düşen beş coin’i arasında dört tane memecoin projesi bulunuyor. Bu projelerden Bonk (BONK) yüzde 14,86’lık düşüşle ilk sırada yer aldı. BONK’u yüzde 14,60 düşüşle Shiba Inu (SHIB) takip etti. Dördüncü sırada ise yüzde 8,62’lık değer kaybıyla Pepe (PEPE) yer aldı. Beşinci sıranın sahibi ise yüzde 7,88’lik değer kaybıyla Dogecoin (DOGE) oldu.

Kısa vadedeki yükselişlerden sonra yaşanan bu düşüşler her ne kadar normal olsa da memecoin’ler adına tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. BTC’nin düşüş yaşaması, BTC dominasyonunun artışı veya farklı trendlerin talep görmesi halinde memecoin’lerde düşüş ihtimali söz konusu. bu düşüşler az bile kalabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner