Yükleniyor...

FC Barcelona, Metaverse ve NFT Sektörüne Giriş Yapıyor

FC Barcelona, metaverse ve NFT alanına yatırım yapacağını duyurdu.

BARCELONA METAVERSE NFT

FC Barcelona, metaverse ve NFT alanına yatırım yapacağını duyurdu. Barcelona başkanı, kulübün finansal açıdan hayatta kalabilmesi adına kendi metaverse’ünü oluşturacağını söyledi.

Mobil Dünya Kongresi 2022’de (MWC 2022) konuşan FC Barcelona Başkanı Joan Laporta, yeni taraftarlar çekmek için kulübün kendi NFT’lerini başlatacağını ve kendi metaverse’ünü kuracağını aktardı. Bu metaverse’ün, 300 milyondan fazla taraftarı online olarak bir arada tutacağını belirtti.

“Kendi Metaverse’ümüzü Geliştiriyoruz”

Metaverse

Joan Laporta, Barcelona’nın kendi metaverse evrenini oluşturmak ve bir dizi NFT piyasaya sürmek için çalışmalara başladığını açıkladı. Laporta şunları söyledi;

“Kendi metaverse’ümüzü geliştiriyoruz, bu yüzden kripto para şirketleriyle partnerlik kurma fırsatını geri çevirdik. Kendi kripto paramızı oluşturmak istiyoruz. Bunu kendimiz yapmak zorundayız. Biz farklıyız, çünkü spor endüstrisinden elde ettiğimiz gelir sayesinde finansal olarak ayakta kalıyoruz. Arkamızda dev şirketler ya da yatırımcılar yok. Bu bizi spor endüstrisinin pek çok alanında yaratıcı, yenilikçi, cesur ve bir adım önde olmaya zorluyor.”

Barça, Uluslararası Pazardan Daha Verimli Yararlanmak İstiyor

fc barcelona metaverse nft

Katalan ekibi kulübün dünya çapındaki çok sayıda taraftarından gelir elde etmeyi ve bu yolla finansal konumunu güçlendirmeyi planlıyor. Laporta, kripto para hamlesinin global tarafını şu şekilde anlattı;

“Bu dünyanın dört bir yanındaki 300 milyon taraftarımızla paylaşabileceğimiz bir şey. Daha fazla detay vermek isterdim, ama hala gizli kalması gereken noktalar var. Oyuncular modern bir kulüp olduğumuzu ve yeni medyanın imkanlarını kullanmaya çalıştığımızı biliyor. Onların kontratında NFT dünyasına ve metaverse’e ilişkin maddeler var. Büyümek için yeni imkanlar oluşturmak istiyoruz. Hedefimiz kupalar kazanmak ve taraftarlarımızı sevindirmek, fakat aynı zamanda spor endüstrisindeki fırsatlardan kazanç elde etmek istiyoruz. Bu bir hayatta kalma meselesi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner