Yükleniyor...

FED Kripto Paralar Üzerinde Çalışacak Yönetici Arıyor

ABD Merkez Bankası (FED), kripto paralar üzerinde çalışmak üzere perakende ödeme departmanına yönetici arayışına çıktı.

FED Kripto Paralar Üzerinde Çalışacak Yönetici Arıyor

ABD Merkez Bankası (FED), kripto paralar üzerinde çalışmak üzere perakende ödeme departmanına yönetici arayışına çıktı. FED’in bu hamlesi kripto topluluğu tarafından olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

3 Kasım’da FED’in web sitesinde yayınlanan iş ilanına göre işe alınacak olan yönetici Washington DC’deki perakende ödeme departmanında görevlendirilecek ve kripto para birimleri, stablecoin’ler ve dağıtık defter teknolojisi çalışmalarına katkıda bulunacak.

Ana görev ve sorumluluklarının yanı sıra pozisyon kapsamında yöneticiden perakende ödeme sistemleri ile ilgili yeni politikalar, düzenlemeler ve araştırmaların geliştirilmesi ve uygulanmasına katkıda bulunması bekleniyor. İşe alınacak olan kişiye verilecek yıllık maaş ise 250 bin dolar olacak.

İşe alınacak yönetici FED’in çek ve otomatik takas bankalarının hizmetlerini kontrol eden, perakende ödemeler alanındaki yenilikçilik araştırmaları kolaylaştıran ve perakende ödeme sistemleri ile ilgili politika ve düzenleme sorunlarını çözen “Perakende Ödemeler” bölümünün bir parçası olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x