Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED Kripto Paralar Üzerinde Çalışacak Yönetici Arıyor

FED Kripto Paralar Üzerinde Çalışacak Yönetici Arıyor

ABONE OL:google-news

ABD Merkez Bankası (FED), kripto paralar üzerinde çalışmak üzere perakende ödeme departmanına yönetici arayışına çıktı. FED’in bu hamlesi kripto topluluğu tarafından olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

3 Kasım’da FED’in web sitesinde yayınlanan iş ilanına göre işe alınacak olan yönetici Washington DC’deki perakende ödeme departmanında görevlendirilecek ve kripto para birimleri, stablecoin‘ler ve dağıtık defter teknolojisi çalışmalarına katkıda bulunacak.

Ana görev ve sorumluluklarının yanı sıra pozisyon kapsamında yöneticiden perakende ödeme sistemleri ile ilgili yeni politikalar, düzenlemeler ve araştırmaların geliştirilmesi ve uygulanmasına katkıda bulunması bekleniyor. İşe alınacak olan kişiye verilecek yıllık maaş ise 250 bin dolar olacak.

İşe alınacak yönetici FED’in çek ve otomatik takas bankalarının hizmetlerini kontrol eden, perakende ödemeler alanındaki yenilikçilik araştırmaları kolaylaştıran ve perakende ödeme sistemleri ile ilgili politika ve düzenleme sorunlarını çözen “Perakende Ödemeler” bölümünün bir parçası olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar