Yükleniyor...

Fidye Yazılımı Saldırısına Uğrayan Acer’dan Monero (XMR) Talep Edildi

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Acer, bir fidye yazılımı saldırısına uğramış durumda.

acer

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Acer, bir fidye yazılımı saldırısına uğramış durumda. Hacker’ların Acer’dan Monero’da (XMR) 100 milyon dolara yakın bir para talep edilebileceği bilgisi paylaşıldı.

Acer, kötü şöhretli REvil isimli bir çetenin kurbanı olmuş durumda. Faillerin Acer’dan 100 milyon dolara varan bir para talep ettiği belirtiliyor. Tayvanlı ünlü firma, fidye yazılımı saldırılarının son kurbanı olmuş durumda.

BleepingComputer’ın belirttiğine göre bilgisayar korsanları, Acer’ın sunucularına başarılı bir biçimde giriş yapmış durumda. Hacker’lar, kanıt olarak çalıntı dosyaların ekran görüntülerinin bir kısmını internette yayınladılar. Hacker’lar ayrıca, finansal tablolar, banka iletişim bilgileri ve banka bakiyeleri gibi daha fazla bilgiye ulaştıklarını da belirttiler.

Bilgisayar korsanları ilk etapta 50 milyon dolar talep ettiler. Eğer bu parayı hemen ödemiş olsalardı, %20’lik bir indirim dahi alacaklardı. Ancak Acer bu parayı ödemedi. Bilgisayar korsanlarının belirttiğine göre 28 Mart’a kadar ödeme yapılmazsa, fidye 100 milyon dolara çıkacak.

Acer ise BleepingComputer’ın sorularını yanıtsız bıraktı. Şirket saldırıya uğrayıp uğramadıkları konusunda da bir açıklama yapmaktan kaçındı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x