Yükleniyor...

Filecoin (FIL) 24 Saat İçerisinde Yüzde 25 Artış Gösterdi

Filecoin (FIL) bu ayın başlarında gerçekleşen lansmanı ile birlikte 100 doların üzerine çıkarak tüm zamanlarının en yüksek seviyesini gerçekleştirdi.

filecoin yuzde 25 artis gosterdi

Filecoin (FIL) bu ayın başlarında gerçekleşen lansmanı ile birlikte 100 doların üzerine çıkarak tüm zamanlarının en yüksek seviyesini gerçekleştirdi. Ancak hızlı bir düşüş yaşayan FIL, yazım itibari ile 26 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviyede, tüm zamanlarının en yüksek seviyesi düşünüldüğünde %75’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Yaşanan bu düşüşe rağmen alıcılar geri adım atmıyor gibi görünüyor. Kripto para, son 24 saat içerisinde %25’lik bir artış yaşayarak, ciddi bir kazanç elde etti. Bu süre zarfında lider kripto para Bitcoin (BTC) %1.5 artış gösterirken, en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) ise %3’lük bir artış yaşadı.

Binance’in önde gelen bir trader’ı, FIL’in kısa zaman içerisinde çok karlı bir dönem geçireceğini ancak şu an için belirsiz hareketler sergilediğini belirtti.

Genel piyasa hala Filecoin’in aşırı derecede değerli olduğunu düşünüyor. FIL için Binance vadeli işlem fonlama oranı şu an için minimum seviyede. Bu, piyasanın kripto parayı aşırı derecede değerli kıldığının bir göstergesi. Bu nedenle, kripto parada herhangi bir yükseliş hareketi gelmez ise, tekrardan sert düşüşler görebiliriz.

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin’de yaşanan son günlerin yükselişi devam ederse FIL daha da güçlenebilir. Şimdiye kadar FIL, BTC rallisi karşısında düşüşe geçmişti ancak bunun temel sebebi, yaşanan rallinin BTC merkezli olmasıydı. Devam eden yükseliş trendi ile birlikte, birçok kripto para ile birlikte FIL’de artış yaşayacaktır.

Filecoin (FIL) Nedir?

FIlecoin, güvenli ve güvenilir bir depolama ve kurtarma ağının oluşturulmasını teşvik etmek için yerel kripto para birimi olan FIL’i kullanan merkeziyetsiz bir veri depolama ağıdır. Kullanıcılar, dosyalarını ağı kolaylaştırmaktan sorumlu bilgisayarlar olan depolama madencilerinde depolamak için FIL öderler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner