Yükleniyor...

Finansal Hizmetler Komitesi’nden Stablecoin Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uzun bir süredir tartışma konusu olan stablecoin’ler için çıkış yolu aranmaya devam ediliyor.

Financial Services Committee1

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uzun bir süredir tartışma konusu olan stablecoin’ler için çıkış yolu aranmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde stablecoin’lerin kaderini belirleyecek düzenleme, Kongre’nin Ağustos tatilinden sonraki dönemine ertelendi ve tasarı sıcaklığını kaybetti. Ancak, ABD Finansal Hizmetler Komitesi’nin iki taraflı bir anlaşma üzerinde çalıştıkları belirtildi.

Finansal Hizmetler Komitesi Stablecoin Konusunda Baskı Altında

Finansal Hizmetler Komitesi’nden Maxine Waters ve Patrick McHenry, stablecoin’ler konusunda iki taraflı bir anlaşma üzerinde çalışıyorlar. Dün komite tarafından yapılan açıklamalarda stablecoin’ler için yasa tasarısı düzenleme vaktinin çoktan geldiği açıklandı.

Stablecoin işleyişinin sistemde yer alması gerektiğinin üzerinde duran McHenry, “Yakınız. Henüz orada değiliz, ama yakınız. Bu tasarının teknik olarak yeterli ve uygulanabilir bir yasa olduğundan emin olmak istiyoruz.” dedi.

Kripto para birimleri için birkaç yeniliğin gelmesi gerektiğini vurgulayan Waters, şu şekilde yazılı açıklama yaptı:

“Kongre Üyesi, Senatör Yellen ve ben mevzuat üzerinde bir anlaşmaya varmak için önemli ilerleme kaydetmiş olsak da, ne yazık ki henüz orada değiliz. Bu nedenle Ağustos tatilinde müzakerelerimize devam edeceğiz. Bu konuda topu ileriye taşımaya devam etmemiz çok önemli. Böylece tüketicileri korurken sorumlu inovasyona izin veren düzenleyici bir çerçeveye sahip olabiliriz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner