Fireblocks: kripto cüzdan sağlayıcıları tehlikede • Coinkolik
Yükleniyor...

Fireblocks: kripto cüzdan sağlayıcıları tehlikede

Dijital varlık altyapı firması Fireblocks, birçok kripto cüzdan sağlayıcısının güvenlik açığına sahip olduğunu açıkladı.

Fireblocks guvenlik acigi

Dijital varlık altyapı firması Fireblocks, birçok kripto cüzdan sağlayıcısının güvenlik açığına sahip olduğunu açıkladı.

Fireblocks araştırma ekibi, en yaygın kullanılan 15’den fazla kripto cüzdan sağlayıcısında güvenlik açıkları olduğunu ve müşteri fonlarının boşaltılabileceğini dile getirdi. Fireblocks, bu güvenlik açığını, saldırganların bir cihazdan özel anahtarları kolaylıkla ele geçirmesini sağlayan BitForge olarak tanımladı.

Fireblocks, kripto cüzdan sağlayıcılarını uyardı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fireblocks‘un yaptığı bir araştırmaya göre, BitForge adlı bir güvenlik açığı nedeniyle yaygın kullanılan kripto cüzdan sağlayıcıları tehlikede. Bu cüzdan sağlayıcıları ise milyonlarca kripto yatırımcısına hizmet veriyor.

Fireblocks

BitForge olarak adlandırılan bu güvenlik açığı, çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisini kullanan cüzdan sağlayıcılarını etkisi altına alabiliyor. Fireblocks, tespit ettiği sorunları “sıfır gün güvenlik açıkları” olarak yansıttı. Buna göre, sorunlar daha önce hizmet sağlayıcıları tarafından keşfedilmedi.

Fireblocks, sorunların düzeltilmemesi halinde ifşaların ve saldırıların artabileceğini dile getirdi. Araştırmaya göre, saniyeler içerisinde milyonlarca bireysel ve kurumsal müşterinin cüzdanlarındaki fonlar sıfırlanabilir. Dijital varlık altyapı firması, bu sorunun Coinbase ve Binance tarafında da olduğunu dile getirdi. Ancak Fireblocks‘a göre bu şirketler sorunu çözmüş durumda.

Coinbase güvenlik sorumlusu Jeff Lunglhofer, Fireblocks’a sorunları tespit ettiği için teşekkür etti. Lunglhofer, Coinbase tarafında müşteri fonlarının tehlikede olmadığını dile getirdi.

Fireblocks, benzer sorunlara sahip olabilecek kuruluşlara ulaşmaya çalıştığını ve bu kuruluşları sürekli olarak uyardığını açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x