Yükleniyor...

Forbes: Sahte Satoshi Görmezden Gelinmeli

Twitter kullanıcısı Hodlonaut ve Blockstream CEO'su Adam Black gibi isimlerin Craig Wright'a karşı (ona sahte Satoshi olarak adlandırılan) olumsuz ifadelere cevap olarak verdiği bazı yasal tehditlerin ardından medyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Sahte Satoshi Craig Wright

Twitter kullanıcısı Hodlonaut ve Blockstream CEO’su Adam Black gibi isimlerin Craig Wright’a karşı (ona sahte Satoshi olarak adlandırılan) olumsuz ifadelere cevap olarak verdiği bazı yasal tehditlerin ardından medyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Forbes, haberinde Wright’ın kripto topluluğundaki rolünün etkisinin nasıl azaltılabileceğini gösteriyor.

Craig Wright’ın Hedefi

Kasım 2018’de Bitcoin Cash hard fork’undan sonra hayata geçen Bitcoin SV platformunun öncü ismi Dr. Craig Wright, Calvin Ayre’nin sahip olduğu nChain şirketi ve medya platformu CoinGeek tarafından açıkça destekleniyor.

Wright, 2016’nın başlarında Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun adının arkasına saklanan kişi (bir grubun en az biri) olduğunu söyleyerek öne çıktı ve kripto topluluğunun dikkatini üstüne çekmeyi başardı.

O zamanlar, birkaç Bitcoin Core ve Bitcoin Vakfı çalışanları tarafından desteklendi. Buna rağmen Wright asla Satoshi olduğuna dair net bir kanıt gösteremedi.

Wright, Vitalik Buterin, Binance’in CEO’su, birkaç Bitcoin Core katılımcısı gibi kripto endüstrisindeki en iyi isimler tarafından eleştirildi. Ethereum yaratıcısı Buterin bile iftira attığı gerekçesi ile dava açılmakla tehdit edildi.

Forbes, Craig Wright’ın Charles Sturt Üniversitesi’nden doktora derecesi almadığını ve Craig Wright’ın I-am-Satoshi iddialarına karşı oldukça fazla kanıtın bulunduğu bir web sitesinden söz ediyor: StopCraigWright.com.

Forbes makalesinin yazarı, temel olarak Craig Wright’ı durdurmanın tek bir yolu olduğunu öne sürüyor. Forbes, Craig’in istediği tek şeyin (Satoshi olduğuna inanılmasının yanı sıra) medyanın ilgisini üzerine çekmek olduğunu öne sürüyor. Şimdiye kadar kamuoyunda hakkında söylenenler ve dava açtıkları sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Forbes, Wright’ın dikkate alınmaması gerektiğini öne sürüyor. Binance’in CZ’si tarafından başlatılan ve daha sonra diğer borsalar ve kripto para cüzdanları tarafından desteklenen BSV’nin platformdan çıkarılması (delist) bunun iyi bir başlangıcı olarak değerlendiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x