Fransa Düzenleyicisi Gözünü DeFi'lara Dikti • Coinkolik
Yükleniyor...

Fransa Düzenleyicisi Gözünü DeFi’lara Dikti

Fransa'nın en büyük piyasa düzenleyicisi AMF, merkeziyetsiz finans (DeFi) için küresel kuralları desteklediğini belirtti.

Fransa DeFi

Fransa’nın en büyük piyasa düzenleyicisi AMF, merkeziyetsiz finans (DeFi) için küresel kuralları desteklediğini belirtti.

Avrupa Birliği, geçtiğimiz aylarda kripto düzenlemesini resmileştirmişti. MiCA’yı resmi olarak yasalaştıran Avrupa Birliği’ne, Fransa’dan destek gelmişti. Fransa, MiCA çerçevesinde kripto düzenlemelerine yoğunlaşacaklarının sinyalini verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fransa‘da faaliyet göstermek isteyen kripto borsalarına lisans veren AMF, yayımladığı bir belgede DeFi tarafına değindi. AMF, DeFi düzenlemelerinde küresel kuralların arkasında olduğunu ifade etti.

Fransa Düzenleyicisi DeFi Düzenlemelerine Değindi

Fransa‘nın düzenleyici kurumu olan Autorité des Marchés Financiers (AMF), DeFi düzenlemelerine yönelik belge yayımladı. AMF, DeFi ekosisteminin ortaya attığı merkeziyetsizlik kavramı üzerinden belirginleşen düzenleme sorunlarına değindi. Fransa’nın düzenleyicisi, küresel çapta atılacak her türlü DeFi düzenleme adımına destek çıkacağını iletti.

AMF, akıllı sözleşmeler ve DAO’lar üzerinden DeFi’yı tanımlamaya çalışıyor. AMF‘nin yayımladığı belge, potansiyel DeFi risklerini ve kontrol durumlarına işaret ediyor.

AMF, konuyla ilgili şunları söyledi;

“DeFi faaliyetlerinin sınır ötesi doğası ve erişimi nedeniyle AMF, hem yatırımcıları korumayı hem de inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan küresel bir eşit oyun alanı sağlamak için düzenlemeye yönelik küresel koordineli bir yaklaşımın geliştirilmesini de destekliyor.”

AMF Genel Sekreteri Benoit de Juvigny, geçtiğimiz ay DeFi ile ilgili yaptığı bir konuşmada, ekosistemi kategorize etmenin ve düzenlemenin karmaşık olacağına değinmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x