Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Fransa Maliye Bakanı: Facebook'un Libra'sına İzin Vermeyeceğiz!

Fransa Maliye Bakanı: Facebook’un Libra’sına İzin Vermeyeceğiz!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, bugün Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) sanal, kripto para konulu konferansının açılış konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Net olmak istiyorum; bu koşullarda Avrupa topraklarında Libra’nın gelişmesine izin vermeyiz” diyen Maire, Facebook’un kripto para projesini veto ettiklerini ilan etmiş oldu.

Sosyal medya devi Facebook, yılı başında akıllı telefonlarda yaşayan ve bir milyardan fazla bankasız kişiyi finansal sisteme dahil edecek olan kripto para çıkarma planını açıklamıştı. Şirket Haziran ayının ortalarında kripto para projesi Libra’yı duyurdu.

Facebook’un Libra’sı finansal ve kâr amacı gütmeyen ortaklar tarafından desteklenen kripto parası ile dünyanın en büyük sosyal ağının iddialı bir yeni girişimini temsil ediyor. Facebook ve ortakları önümüzdeki yılın ilk yarısında küresel dijital parasını piyasaya sürmeyi planlıyor. Bununla birlikte dijital paranın piyasaya sürülmeden önce uygulamalara, hizmetlere veya işletmelere dokunarak ilgilenen geliştiriciler için açık kaynak kod olarak Libra prototipini yayınladı.

Cenevre’de bulunan kâr amacı gütmeyen Libra Vakfı, Blockchain temelli kripto parayı denetleyerek değerini sabit tutmak için gerçek dünya varlık rezervini koruyacak. Libra Vakfı’nın politika ve iletişim sorumlusu Dante Disparte, inisiyatifin dünyadaki bir milyardan fazla “bankasız” insanın çevrimiçi ticaret ve finansal hizmetlere minimum maliyetle erişmesine izin verme potansiyeline sahip olduğu yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar