Yükleniyor...

Fransız Ulusal Meclisi, Katı Kayıt Kuralları İçin Oy Verdi

Fransız Ulusal Meclisi, kripto paralara yönelik düzenlemelerinde aşama kaydetmeye devam ediyor.

Fransa Kripto Lisans Duzenlemelerini Elden Geciriyor

Fransız Ulusal Meclisi, kripto paralara yönelik düzenlemelerinde aşama kaydetmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Meclis, kripto firmalarının daha katı kayıt kuralları için onay verdi. Bu kurallar FTX‘in 2022’deki iflasının ardından yeniden düzenlendi.

Fransa’dan Kripto Firmaları İçin Daha Katı Kayıt Kuralları

2022’de en büyük 5 kripto para borsasından biri olan FTX‘in dramatik bir şekilde alt şirketleriyle birlikte iflas etmesi ülkeleri kripto şirketleri hakkındaki kurallarını gözden geçirmesine neden oldu.

Fransız Ulusal Meclisinde kripto firmaları için daha katı kuralların getirilmesi oylandı. Oylama sonucunda yasanın lehinde oylar çoğunlukta çıktı.

g7 gorusmesi sonrasi fransadan ilk adim kripto para duzenlemeleri geliyor

Kripto firmaları, Ulusal Meclis tarafından oylanan ve şimdi yasalaşmaya hazırlanan planlar kapsamında, Ocak ayından itibaren Fransa’da kayıt olmak için daha katı kurallarla karşı karşıya kalacak.

Milletvekilleri 109’a karşı 71 oyla Senato tarafından onaylanan ve iç kontroller, siber güvenlik ve çıkar çatışmalarına ilişkin ekstra gereklilikler görecek olan, önceden onaylanmış planlar lehine oy kullandı. Yeni kurallar, son piyasa çalkantılarının ardından ve ülke Avrupa Birliği’nden yeni yasaların gelmesine hazırlanırken getirildi.

Fransa kendisini bir kripto merkezi olarak kurmayı umuyor. Bu bağlamda Binance ve Bitstamp gibi şirketler şimdiden Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) başarılı bir şekilde kaydoldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x