FTX, Stablecoin Çıkarmak İçin Kolları Sıvadı • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX, Stablecoin Çıkarmak İçin Kolları Sıvadı

Kripto para borsası FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, borsanın stablecoin çıkarmak için çalıştığını öne sürdü.

FTX Stablecoin Cikarmak Icin Kollari Sivadi 1

Kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, borsanın stablecoin çıkarmak için çalıştığını öne sürdü.

FTX, kripto pazarındaki hakimiyetini artırmak için gelişmelere devam ediyor. Popüler borsa özellikle, Voyager Digital‘i 1.4 milyar dolarlık bir fiyata satın alacak. Güçlü yatırımlarıyla FTX, bir diğer büyük borsa olan Binance ile rekabet ediyor. Kripto ayı piyasasına rağmen, borsanın yatırımları giderek artıyor. Şirket ayrıca, kripto kredi platformu BlockFi‘yi 240 milyon dolar karşılığında satın aldı.

FTX, Sektör Hakimiyeti Rekabetinde Liderliği Hedefliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paralarda yaşanan ayı piyasası, ülkelerin düzenleme çalışmaları ve iflas olayları gündemi bir hayli meşgul ediyor. Özellikle kripto para borsalarının, sektörü tekelleştirdiğini öne sürenlerin sayısında artış yaşandı. Tüm bu gelişmelerin ışığında, Binance ile FTX arasındaki rekabet de körükleniyor.

Popüler kripto borsası FTX, stablecoin oluşturmak için yoğun mesai harcıyor. Şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried, verdiği bir röportajda stablecoin çıkartmak istediklerini dile getirdi.

Stablecoin piyasasındaki en büyük şirket olan USDT, 68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip oldu. Düzenlemeler ve yasalara rağmen, stablecoin’ler tarafında artan kullanıcı sayısı FTX tarafını da cezbetmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x