Yükleniyor...

Mark Zuckerberg: Metaverse Sektöründe Tarih Yazacağız

Meta şirketinin CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin mali raporlarının açıklanmasının ardından metaverse hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mark Zuckerberg Metaverse Sektorunde Tarih Yazacagiz

Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin mali raporlarının açıklanmasının ardından metaverse hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Metaverse teknolojisi gelişmeye ve yeni yatırımcı çekmeye devam ediyor. Sektörün en büyük destekçisi olan Meta, geliştirme çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Facebook adıyla devam eden şirket, özellikle yeni teknolojiden de esinlenerek adını Meta olarak değiştirmişti. Şirketin bu alandaki istek ve arzusunu, isim değişikliği ön plana çıkarıyor. Şirketin CEO’su Zuckerberg ise yine bir tarih yazma peşinde.

Zuckerberg, Metaverse Yatırımcılarına Güven Aşıladı

Meta şirketinin üçüncü çeyrek mali raporları açıklandı. Şirketin metaverse departmanı Reality Labs ise 3.7 milyar dolar zarar ettiğini duyurdu.

Zuckerberg, mali raporların ardından düzenlenen konferansta Reality Labs’ın daha çok zarar edeceğini dile getirdi. Yaptıkları çalışmalara değinen Zuckerberg, şunları söyledi;

“Connect konferansımızı daha yeni gerçekleştirdik ve sevkiyata yeni başladığımız Quest Pro’yu duyurduk. Sanal nesneleri çevrenizdeki fiziksel ortamla harmanlayabilmeniz için, yüksek çözünürlüklü karma gerçeklik sunan yeni üst düzey VR başlığımız var. Onu gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız. Her türlü yeni deneyimi ve sosyalleşmeyi, oyun oynamayı, zindeliği ve çalışmayı mümkün kılacak.”

Teknolojik çalışmalarının halen daha erken aşamada olduğunu belirten Zuckerberg, dünyada başka kimsenin bu çalışmaları yürütmediğini aktardı. İlk sosyal medya platformu Facebook’u kurarak internet devriminde önemli rol alan Zuckerberg, metaverse konusunda da tarih yazacağını söyledi.

Ayrıca CEO, insanların henüz bu yatırıma katılmakta çekinceli olduğunu belirtti. Böyle olumsuzluklara rağmen çalışmalarından vazgeçmeyeceğinin altını çizdi. Zuckerberg, insanların dönüp baktığında şirketin neleri başardığını görmesini istiyor. CEO konuşması sırasında iddialı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, sabırlı yatırımcıların kazanacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x