Yükleniyor...

FTX, Türkiye Ayağını Davadan Çıkarmak İstiyor

FTX, Türkiye'nin ABD'den gelen talimatlara uymayacağını düşündüğü için Türkiye ayağını iflas davası kapsamından çıkarmak istiyor.

ftx

FTX, Türkiye’nin ABD’den gelen talimatlara uymayacağını düşündüğü için Türkiye ayağını iflas davası kapsamından çıkarmak istiyor.

Büyük bir çöküş yaşayarak iflas bildiren FTX, yeniden yapılanma sürecine yoğun mesai harcıyor. İflas davalarını ve hukuksal süreçleri yöneten FTX, şirketin tekrar eski günlere dönmesinin yollarını arıyor. Bu kapsamda yeniden yapılanan şirket, birçok sorunun çözülmesini planlıyor. Son olarak FTX, ABD’deki merkezinden gelen talimatlara Türkiye’nin ayak uydurmayacağını ileri sürdü. Bunu gerekçe gösteren borsa, FTX Türkiye’yi iflas davasından çıkarmak istiyor.

FTX, Türkiye Birimini İflas Davasından Çıkarmak İstiyor

Yeniden yapılanan kripto borsası FTX, Türkiye hükümetinin ABD’den gelecek talimatları takip etme ihtimalinin düşük olduğunu ileri sürdü. Bunu gerekçe gösteren borsa, FTX Türkiye’nin devam eden iflas davalarından çıkarılmasını talep etti.

FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından, Türkiye’de yasal süreçler başlatıldı. FTX’in faaliyetlerine yönelik yapılan soruşturmalarda, şirket ile ilişkili birçok varlığa da el konulmuştu.

FTX’in ABD’deki mahkemeye sunduğu dosyada, FTX Türkiye ile ilgili şu ifadelere yer verildi;

“Bu mahkeme tarafından verilen kararların Türkiye’de yasal veya pratik bir etkisi yoktur ve borçluların Türk hükümetinin bu mahkemenin kararlarına uyacağına inanmak için hiçbir nedenleri yoktur.” 

Ayrıca dosyada, ana şirketin Türk yasalarına göre dava süreçlerine devam edebileceği ve Türkiye’deki alacaklıların yerel mahkemelerde özel davalar açmaya başladığına yer verildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner