FTX iflasın kıyısındayken Riot Games'e 100 milyon dolar taahhüt etmiş • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX iflasın kıyısındayken Riot Games’e 100 milyon dolar taahhüt etmiş

Batık kripto para borsası FTX' duruşmasında League of Legends'in yapımcısı Riot Games'le yapılan sponsorluk anlaşması gün yüzüne çıktı.

FTX sponsorluklar

Batık kripto para borsası FTX’ duruşmasında League of Legends’in yapımcısı Riot Games’le yapılan sponsorluk anlaşması gün yüzüne çıktı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF) yargı önündeki sınavında yeni gelişmeler söz konusu. Mahkemeye sunulan son belgeler ise SBF’nin yürüttüğü yasa dışı işlemleri ortaya çıkardı. Bir duruşmada Alameda CEO’su Caroline Ellison, SBF’nin müşteri varlıklarıyla BTC’ye manipülasyon yaptığını açıklamıştı.

League of Legends yapımcısı FTX’ten ödeme almayı kabul etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mahkemeye sunulan belgelere göre, FTX iflas etmeden hemen önce Riot Games’in kapısını çaldı ve 100 milyon dolarlık sponsorluk teklifinde bulundu. Taraflar sponsorluk anlaşmasını imzaladı. Ancak FTX ödenmesi gereken ücretin büyük bir kısmını ödememiş olabilir.

FTX ve Riot Games

FTX ve Riot Games arasındaki bu anlaşma, New York’ta devam eden mahkemeye sunuldu. FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama gibi çeşitli iddialar ile yargılanıyor.

Mahkeme belgelerine göre, FTX ayrıca E-spor organizasyonu TSM’ye “FTX Trading” etiketi altında 136,5 milyon dolar ve “FTX US” etiketi altında da 73,5 milyon dolar vadetti.

Kasım 2022’de iflas eden FTX’in ilgili taraflara ne kadar ödeme yaptığı ise henüz bilinmiyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x