FTX'ten Çalınan Fonlar Hareket Halinde • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX’ten Çalınan Fonlar Hareket Halinde

Blockchain dedektifi Chainalysis'e göre, FTX'ten çalınan fonlar hareket halinde.

Solana DeFi Platformu Mango Marketsa Hack Saldirisi

Blockchain dedektifi Chainalysis‘e göre, FTX‘ten çalınan fonlar hareket halinde.

Chainalysis, hacker’ların çaldıkları fonları nakde çevirmeye karar vermesi halinde tüm kripto para borsalarının alarmda olması gerektiğini belirtti.

Chainalysis, FTX’ten Çalınan Fonları Takip Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chainalysis, FTX’ten çalınan fonların ne durumda olduğu hakkında araştırmalarına devam ediyor. Firma, şu anda fonların hareket halinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca firma, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’na gönderildiği iddia edilen çalıntı fonlar hakkındaki raporları yalanladı. 18 Kasım’da Hindistan Merkez Bankası, FTX’in varlıklarının saklanması adına fonların bir soğuk cüzdana aktarım emrini kabul etmişti.

Firma, çalınan kripto para birimi fonlarının ETH’den BTC’ye köprülendiğini söylüyor. Bu kripto paraların, hacker’lar tarafından yasadışı yollarla elde edilen fonları nakde çevirmeye çalışmadan önce kripto para karıştırıcılardan geçirilmesinin muhtemel olduğunu da ekledi. Chainalysis, sektör ortaklarıyla konu hakkında iletişim halinde olduğunu da belirtti. 

Geçen hafta FTX, iflas başvurusunda bulunduktan kısa bir süre sonra bir hack olayını doğruladı ve bu, kripto para borsasının hızlı çöküşünde bir başka dramatik duruma da işaret etti.

Hack olayının yaşanmasının ardından bazı kullanıcılar bu olayın arkasında FTX’ten birileri olabileceği hakkında spekülasyonlar yapmaya başlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x