Yükleniyor...

Galaxy Digital CEO’su: Bitcoin Fiyatındaki Son Dalgalanmanın Arkasında Çin Var

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, 5 Kasım’da New York’taki Reuters Global Investment Outlook 2020 Zirvesi’nde yaptığı konuşmasında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in ülkeyi Blockchain'in benimsenmesini hızlandırmaya davet ederek Blockchain ve kripto için güvenilirlik sağladığını söyledi.

Galaxy Digital CEOsu Çin Devlet Başkanının Açıklaması Bitcoini Hareketlendirdi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 5 Kasım’da New York’taki Reuters Global Investment Outlook 2020 Zirvesi’nde yaptığı konuşmasında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in ülkeyi Blockchain’in benimsenmesini hızlandırmaya davet ederek Blockchain ve kripto için güvenilirlik sağladığını söyledi.

Kripto para yatırım bankası Galaxy Digital‘in kurucusu ve büyük bir Bitcoin (BTC) boğası olan Michael Novogratz, Çin Devlet Başkanı’nın Ekim ayı sonundaki açıklamasının Bitcoin’in fiyatındaki son dalgalanmayı tetiklediğine inanıyor.

Xi ülkesi için Blockchain teknolojisini kullanmaya davet ederek sadece sertifikalı kripto ve Blockchain’in kullanılmasını istedi. 24 Ekim’de Xi, Blockchain teknolojisi trendleri üzerine Çin Komünist Partisi Politbüro Yürütme Komitesi oturumunda Blockchain teknolojisi konusundaki olumlu tutumunu dile getirdi. Devlet Başkanı, entegre Blockchain teknolojilerinin benimsenmesinin teknoloji yeniliğini ve endüstri dönüşümünü teşvik etmenin anahtarı olduğunu vurguladı.

Çin Sektöre Dönük Şüpheci Yaklaşımı Son Buluyor

Bu konuşmanın ardından Çin devlet yayınları Halk Gazetesi, Pekin’in Blockchain teknolojisindeki olumlu duruşunun Bitcoin gibi kripto para birimleri için destek olarak yorumlanmaması gerektiğini açıkladı. Ajansın “spekülasyon” konusundaki uyarısına rağmen Çin, 6 Kasım’da Bitcoin madenciliğinin ülkede engellenen bir endüstri olmayacağını teyit ederek kripto paralar lehine önemli bir adım attı.

Çin’in kriptoya dönük U dönüşü, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun ülkedeki kripto para madenciliğini ortadan kaldırma planını açıklamasından aylar sonra geldi. Ülkede kripto para birimi ticareti hala resmen yasaklı olsa da, Çin’deki 13. Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi 26 Ekim’de 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek olan yeni bir “kripto yasası”nı yürürlüğe koydu. Yasa kriptografi uygulaması ve ülkedeki kriptonun yönetimi ve dolaylı olarak kripto para birimi düzenlemeleri ile doğrudan ilgili.

Ekim ayının sonlarında Çin ekonomisi bir düşünce kuruluşu olan Çin Uluslararası Borsalar Merkezi, Çin’in merkez bankasının dijital para birimini başarıyla başlatan ilk banka olacağı öngörüsünde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner