Yükleniyor...

Gary Gensler: Kripto Borsalarının Etrafında Yatırımcıları Koruyan Federal Bir Düzenleyici Rejim Olmalıdır

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı, kripto para birimi borsalarını düzenleme çağrısını yeniledi.

gary gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı, kripto para birimi borsalarını düzenleme çağrısını yeniledi.

Piper Sandler tarafından düzenlenen Global Exchanges & FinTech sanal konferansı sırasında Gary Gensler, yatırımcıların korunmasını sağlamak için federal bir düzenleyici rejim oluşturulması çağrısında bulundu:

“Kripto varlıklar büyük ölçüde borsalarda işlem görür ve halkın etrafında yatırımcıları korumak için rejimler olmalıdır. Kayıtlı oldukları ve düzenlendiği federal bir rejime ihtiyacımız var.”

SEC, geçtiğimiz ay Kongre’yi dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusunda uyarırken, kripto para ticaret platformlarına düzenleyici netlik getirmek için de çağrıda bulundu.

Gensler, son CNBC röportajında kripto varlıklarının hisse senetleri ve emtialarla aynı korumaya sahip olması gerektiğini söyledi:

“Yatırımcılar, hisse senedi piyasalarında veya emtia vadeli işlem piyasalarında sahip oldukları tam korumaya sahip değiller… Bitcoin (BTC) ve bu diğer kripto para birimleri bu tam korumaya sahip değil.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner