Yükleniyor...

Gary Gensler Kripto Kurallarını Sıkılaştırabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto üzerindeki baskısını artırmaya devam ederken başkan Gary Gensler kuralları sıkılaştırmak için görüşmeler yapıyor.

gary gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto üzerindeki baskısını artırmaya devam ederken başkan Gary Gensler kuralları sıkılaştırmak için görüşmeler yapıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler‘ın Birleşik Krallık ve Kanada ile kripto kurallarını sıkılaştırmak için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Gary Gensler’ın Kripto Üzerindeki Baskısı Artıyor

SEC‘in kripto üzerindeki baskısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bununla birlikte SEC başkanı Gary Gensler daha sıkı kuralların diğer ülkelerde de uygulanmasını istiyor. Bu bağlamda Gensler‘ın Kanada ve Birleşik Krallık’ta görüşmeler yaptığı öğrenildi.

sec cftc

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’e göre, Gary Gensler ve SEC ekibi Kanada ve Birleşik Krallık’ta bu yetki alanlarında daha katı kripto kuralları hakkında başarılı bir şekilde görüşmeler gerçekleştirdi. Buna göre, İngiltere’deki finansal piyasaları düzenleyen Finansal Davranış Otoritesi (FCA), bu önlem için bir duyuru ile hazır.

Gary Gensler, kripto endüstrisini ABD ile aynı şekilde düzenlemek ve sıkılaştırmak için Birleşik Krallık ve Kanadalı meslektaşlarıyla lobi yapıyor FCA önümüzdeki haftalarda kısıtlamaları sıkılaştırmaya ilişkin bir duyuru hazırlarken, Kanada zaten kapsamlı baskılar duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner