Yükleniyor...

Goldman Sachs Yöneticisi: “Bitcoin Kaçırılmayacak Bir Fırsat”

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve hedge fon yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin'in (BTC) parakende yatırımcılara ve kurumsal yatırımcılara sunulmuş bir fırsat olduğunu dile getirdi.

bitcoin goldman sachs

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve hedge fon yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin’in (BTC) parakende yatırımcılara ve kurumsal yatırımcılara sunulmuş bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Pal, Jerry Hall ile yaptığı Youtube röportajında, uygun bir Bitcoin takas yatırım fonunun (ETF) milyarlarca doları BTC’ye getireceğini ve lider kripto paranın piyasa değerinin katlanarak artacağını iddia etti.

“Bitcoin, hayatımızın belki de en büyük fırsatlarından birisi. Bir ETF’nin başlaması ile milyarlarca dolar Bitcoin’e akacak. Emeklilik planı olan her aile, fiyat ne olursa olsun Bitcoin almalı.”

Pal yaptığı röportajda, şimdilik büyük fonların ve kurumların Bitcoin’i anlamaya çalıştığını, ancak henüz ticaret yapmanın kolay olmadığını belirtti. Bitcoin’in daha anlaşılır bir hale gelmesi ile birlikte, ticaretin her alanında BTC’nin olacağına dikkat çeken Pal, önümüze gelen bu fırsatı kaçırmamalıyız açıklamasında bulundu.

Bitcoin’in ve toplu kripto para piyasasında, bazı kripto paraların ülkeler tarafından tanınması ile birlikte, kripto paralar hayatımızın daha çok noktasında yer almaya başladı. Kripto paraların bankalarda saklanma izni, miras olarak kabul edilmesi gibi aslında küçük gibi görünen, ancak kripto para piyasasında oldukça önem taşıyan bu gelişmeler sayesinde kripto para topluluğu gelecek günlerde çok daha iyi yerlere gelecektir.

Kripto paraların ülkelerde kullanım alanları da gün geçtikçe genişlemeye devam ediyor. Bazı firmalar ödeme yöntemleri arasına kripto paraları da eklerken, bazı ülkeler de ellerinde olmayan sebeplerden dolayı kripto paraları kullanmayı tercih ediyor. Örneğin, İran yaşadığı ekonomik ambargolardan dolayı, kripto para sektörüne ve kripto para madenciliğine özellikle son zamanlarda büyük önem veriyor. İran, kripto paralar sayesinde mevcut ambargoları delebiliyor. Diğer bir yandan Venezuela gibi ekonomik çıkmazda olan bazı ülkeler ise para transferlerinde ve ödeme yöntemlerinde sıklıkla kripto paraları kullanmaya başladı. Bu gelişmeleri göz önüne aldığımızda, kripto paraların, her alanda hayatımızın içinde olacağı kaçınılmaz bir gerçek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x