Yükleniyor...

Google, Ethereum Geliştiricileri İçin Hizmet Başlattı

Küresel dev şirket Google, Ethereum (ETH) geliştiricileri için bulut tabanlı bir node motoru başlattığını duyurdu.

Google Ethereum Gelistiricileri Icin Hizmet Baslatti

Küresel dev şirket Google, Ethereum (ETH) geliştiricileri için bulut tabanlı bir node motoru başlattığını duyurdu.

Kurumsal şirketler Web3 alanında çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Meta şirketinin metaverse alanında yaptığı çalışmalar, diğer teknoloji şirketlerini de harekete geçirdi. Sürekli evrilen internet teknolojisini kaçırmak istemeyen kurumsallar, geliştirme çalışmalarına dahil oluyor. Bunlardan biri olan teknoloji devi Google, Ethereum geliştiricileri ve projeleri için yeni bir hizmet başlattı. Yeni hizmet, bulut tabanlı bir node motoru olarak öne çıkıyor.

Google Web3 İçin Altyapı Sağlayıcısı Olmak İstiyor

İnternetin altyapı sağlayıcısı olan Google, şimdi de Web3 için aynı görevi üstlenmek istiyor. Blockchain Node Engine adını verdiği bu hizmet, Ethereum kullanıcılarını bünyesine katacak.

Yeni hizmet ile teknoloji devi, müşterilerin node’larını korumayı ve izmeleyi amaçlıyor. Alternatif platformlara ödenen ücretlerden kurtaracak olan hizmet ile yönetilebilir bir altyapıya geçiş imkanı sağlayacak.

Blockchain node motoru ayrıca, istenmeyen mailler ya da mesajlar aracılığıyla (DDOS) saldırı yapılmasının önüne geçecek. Kripto sektöründeki en önemli sorunlardan biri haline gelen hack saldırılarına karşı, Google altyapısı öne çıkacak.

Şirket, şimdilik yalnızca Ethereum node’larını destekleyecek. Ancak, Node Engine hizmetini daha fazla ağa genişletmek istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x