Yükleniyor...

Güney Kore’de 11 Kripto Para Borsası Kapanıyor

The Korea Herald'ın bugün bildirdiğine göre, Güney Kore'nin finansal düzenleyicisi bir dizi yerel kripto borsasını kapatıyor.

guney kore kripto para borsasi

The Korea Herald’ın bugün bildirdiğine göre, Güney Kore’nin finansal düzenleyicisi bir dizi yerel kripto borsasını kapatıyor.

Güney Kore’nin finansal düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), yasadışı faaliyetlere katılımları nedeniyle 11 yerel kripto para borsasını kapatmak için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Darlbit ve Bitsonic, yakın zamanda ticari faaliyetlerini durdurma konusunda duyurular yapan Güney Koreli dijital varlık ticaret platformları arasında yer alıyor, ancak kapatılacak borsaların tam listesi belirsizliğini koruyor. Ülkenin en büyük iki kripto borsası olan Upbit ve Bithumb, müşterileri için gerçek isimli banka hesapları sunan çok az sayıdaki kripto para ticaret platformu arasında oldukları için baskıdan kurtuldu.

Kara para aklama ve diğer dolandırıcılık faaliyetlerini ortadan kaldırmak için 2018’den bu yana Güney Kore’de gerçek isim kaydı zorunlu hale getirildi. Bu nedenle, birçok küçük ticaret platformu kendilerini bir köşeye sıkışmış buldu.

Düzenleyici kısıtlama, yerel kripto para birimi işletmelerinin ötesine geçiyor. Yabancı kripto para borsalarının da 24 Eylül’e kadar Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KFIU) kaydolması gerekiyor. Aksi takdirde, dükkanlarını kapatmaları veya potansiyel olarak cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmaları riski var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x