Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi: 10 Şubat

Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi: 10 Şubat

ABONE OL:google-news

Investing.com verilerine göre, son 24 saat içinde en fazla kazanım elde eden kripto para birimi %54.96 kazanım ile Avalanche (AVAX) oldu.

Emin Gün Sirer liderliğindeki proje, bu hafta sert kazanımlar elde etti. Son 7 gündeki kazanımını %302’ye yükseltirken, son 30 günde ise %720 gibi devasa bir artış kaydetti.

AVAX, sert yükseliş trendini 8 Şubat itibariyle başlattı. 30 dolara ulaşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirleyen proje, bugün itibariyle 54 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi.

Avalanche (AVAX) Neden Yükseldi?

Avalanche üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz bir borsa olan Pangolin’in bugün başlaması ile birlikte, Avanlanche fiyatında sert bir yükseliş yaşandı. Ethereum’da olan tüm token’ların alınıp satılabildiği ve PNG adlı bir yönetim token’ına sahip borsa, fiyatta sert bir artış yarattı.

Avalanche’ın yükselişine neden olan bu önemli gelişme hakkında detaylı bilgi edinmek için “AVAX Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Pangolin Exchange Nedir? Ne İşe Yarar?” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Proje ayrıca, geçtiğimiz günlerde Ethereum ağı ile merkeziyetsiz finans (DeFi) transferleri için köprü kurmuştu. Detaylar için “Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) Arasında DeFi Transferleri İçin Köprü Kuruldu” adlı haberimizi okuyabilirsiniz.

CoinGecko verilerine göre, piyasa değeri açısından ilk 20 içine yerleşen AVAX, yayın saati itibariyle 53.35 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar