Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 24 Şubat 2024

Bitcoin'in (BTC) dar bir alanda işlem gördüğü ve altcoin'lerde geri çekilmelerin yaşandığı haftanın ardından hangi altcoin'ler hafta sonuna hareketli girdi?

kripto paralar 24 şubat

Bitcoin’in (BTC) dar bir alanda işlem gördüğü ve altcoin’lerde geri çekilmelerin yaşandığı haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta oldukça sancılıydı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50 bin dolar ila 51 500 dolar arasında sıkıştı. Bu sıkışık fiyat hareketi, altcoin’lerdeki kâr satışını artırdı. Birçok altcoin, önemli destek noktalarına geri çekildi.

Haftanın başında kripto para piyasasının görünümü negatif olurken, haftanın son işlem gününde DeFi (merkeziyetsiz finans) rüzgarı esti. Uniswap (UNI), gelir dağılım modelini oylamaya sunmasıyla birlikte keskin bir yükseliş yaşadı ve birçok DEX (merkeziyetsiz borsa) token’larını da peşinden sürükledi.

Dymension (DYM) ve Pyth Network (PYTH) ise stakedrop’un eskisi gibi ilgi görmemesi nedeniyle düşüş yaşadı.

Peki tüm bu piyasa süreçlerinin ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli bir başlangıç yaptı?

düşen ve yükselen kripto paralar

Günün yükselen kripto paraları

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 78,32 artış gösteren Uniswap (UNI) zirveye oturdu. Yüzde 28,30’luk artışla dYdX (DYDX) ikinci sırada, yüzde 15,62’lik artışla Synthetix (SNX) üçüncü sırada, yüzde 12,45’lik artışla PancakeSwap (CAKE) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 12,25’lik artışla Aave (AAVE) beşinci sırada yer aldı.

yükselen kripto paralar

Günün düşen kripto paraları

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Dymension (DYM) yer aldı. DYM, son 24 saatte yüzde 12,39 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Render (RNDR) geldi. RNDR son 24 saatte yüzde 7,58 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında yer alan Fetchai (FET) yüzde 7,38 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Starknet (STRK) yüzde 5,92 ve Beam (BEAM) de yüzde 5,87’ye yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşen kripto paralar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner