Yükleniyor...

Bir Hacker Ethereum Adreslerinden 3,3 Milyon Dolar Çaldı

Bir hacker, Profanity aracılığıyla oluşturulan Ethereum vanity adreslerinden toplamda 3,3 milyon dolar çaldı.

Hacker Ethereum Adreslerinden 33 Milyon Dolar Caldi

Bir hacker, Profanity aracılığıyla oluşturulan Ethereum vanity adreslerinden toplamda 3,3 milyon dolar çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1inch’in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı rapora göre vanity adresleri hacker’ların özel adres yaratmasına izin veren bir güvenlik açığından muzdaripti.

Hacker Birden Fazla Ethereum Adresinden 3,3 Milyon Dolar Çaldı

Etherscan’in on chain verilerine göre, bir hacker Profanity aracılığıyla oluşturulan birden fazla Ethereum vanity adresinden toplamda 3,3 milyon dolar çaldı. Anonim güvenlik analisti ZachXBT, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 3,3 milyon doların çalındığını yazdı.

Vanity adresleri içlerinde karakter ve rakam barındırabilen özel adreslerdir. Bu adresler belirli uygulamalar kullanılarak yaratılabilir. Bunlardan biri de Profanity’dir. Geçtiğimiz hafta merkeziyetsiz borsa (DEX) 1inch tarafından yayınlanan bir raporda Profanity kullanılarak oluşturulan vanity hesaplarının güvenli olmadığını bildirilmişti. Buna karşın 1inch tarafından vurgulanan güvenlik sorunu bir istismarı önlemek için zamanında giderilemedi. Joghuse adlı anonim geliştiriciye göre Profanity üzerine yapılan çalışmalar birkaç yıl önce durduruldu.

1inch raporundan önce bu durumu fark eden Joghuse, kullanıcıları Profanity’nin güvenlik açıkları ve kullanımı konusunda uyarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x