Hazine Yetkilisinden CBDC Yorumu Geldi • Coinkolik
Yükleniyor...

Hazine Yetkilisinden CBDC Yorumu Geldi

ABD Hazine yetkilisi Graham Steele, Teksas'taki bir ödemeler konferansında, CBDC'lerin gizliliğinin önemini vurgulayarak dikkate alınması gerektiğini söyledi.

cbdc

ABD Hazine yetkilisi Graham Steele, Teksas’taki bir ödemeler konferansında, CBDC’lerin gizliliğinin önemini vurgulayarak dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Bir ABD Hazine yetkilisi, dijital doların tasarımında gizlilik çatısı altında işlem yapma yeteneğinin dikkate alınması gerektiğini belirtti. 13 Haziran’da Hazine Bakanlığı’nın Mali Kurumlardan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Graham Steele, Teksas’ta düzenlenen ödeme temalı bir konferansta Federal Rezerv’in tartışmalı FedNow sistemi ve CBDC‘ler hakkında konuştu.

“CBDC’lerde Gizlilik Dikkate Alınmalıdır”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Steele, CBDC’nin bir zorluğunu, kullanıcı gizliliğini korurken yasa dışı işlemleri en aza indirmek şeklinde olduğunu ifade etti. Ayrıca Steele, kullanıcı anonimliğinin nasıl korunacağı konusunda hala dikkate alınması gereken maddeleri dile getirdi;

Gizliliğin ve anonimliğin ne ölçüde korunabileceğini göz önünde bulundurmamız ve herhangi bir olası perakende CBDC’nin tasarımında bu tür korumaları sağlamak için Gizliliği İyileştiren Teknolojiler dahil olmak üzere mevcut teknolojileri ve yöntemleri keşfetmemiz önemlidir.

CBDC’ler tercih edilirken kullanıcı anonimliğini ön planda tutan Steele, bu alandaki çalışmaların sıkı bir şekilde yürütülmesinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x