Yükleniyor...

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Çıkarma Planını Erteledi

Yerel haber ajansı Hindu Business Line'ın haberine göre, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kendi kripto para çıkarma planını duraklattı.

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para

Yerel haber ajansı Hindu Business Line’ın haberine göre, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kendi kripto para çıkarma planını duraklattı. Bu yılın Nisan ayında Hindistan Merkezi Bankası’nın potansiyel avantajlar nedeniyle bir araştırma grubu kurduğunu ve bu grup ile birlikte merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarma niyetininin olduğu öne sürülmüştü. Ağustos ayında, RBI, baskı kağıdının maliyeti ve dijital token kullanmanın artan popülaritesi gibi nedenlerle Rupi’ye destek olacak bir CBDC’yi araştırdığını belirterek araştırma grubunun oluşturulmasını onayladı.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi için Henüz Çok Erken

Görünüşe göre şimdilerde Hindistan Merkez Bankası plan değişikliğine gitti ve kripto para çıkarma planını erteledi. Hindu Business Line, ismini vermediği bir kaynağı işaret ederek hükümetin artık dijital para birimini istemediğini, dijital para birimini düşünmek için bile çok erken olduğunu düşündüğünü belirtti. merkez bankası dijital para birimi Tereddüt, hükümetin kripto para birimi düzenlemesi konusunda geçen hafta gösterilen yaklaşımda kaynaklanıyor. Bir devlet bakanı parlamentoya verdiği demeçte, konuyla ilgili ihtiyati tedbirlerin alındığını söyleyerek Bitcoin (BTC) gibi CBDC dışı varlıkların öngörülebilir gelecek için gri bir alanda kalacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan’ın 2018’de bir tür düzenleyici çerçeve oluşturacağı yönünde bir beklenti oluşmuştu, ancak bu yönde bir adım atılmadı. Hükümet, Hindistan’daki nakit kullanımını azaltmanın yollarını aramaya devam ederken, Aadhaar Programı ile tüketicilerin biyometrik verilerine işlemlerini (bir milyardan fazla kişinin kaydını içeren dünyanın en büyük biyometrik kimlik sistemi) eklediğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x