Yükleniyor...

Hindistan Yüksek Mahkemesi, hükümeti kripto mevzuatına zorluyor

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan hükümetini kripto mevzuatı konusunda adım atmak için zorluyor.

hindistan kripto

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan hükümetini kripto mevzuatı konusunda adım atmak için zorluyor.

Kripto mevzuatı dünya çapında konuşulmaya devam edilirken, hükümetler de konu dahilinde adım atmaya devam ediyor. Bununla birlikte Hindistan Yüksek Mahkemesi, hükümeti bu konuda adım atması için zorluyor.

Hindistan hükümeti kripto mevzuatı konusunda adım atabilir

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan hükümetini kripto düzenlemesi konusunda adım atmaya zorluyor. Yüksek Mahkeme, hükümete kripto ile ilgili ceza davalarını araştırmak için bir federal kurum kurmayı planlayıp planlamadığını kaydetmesi talimatını verdi. Mahkeme, Hindistan’ın hala kriptoyu düzenleyen bir yasa veya kurumun olmamasını “talihsiz” olarak nitelendirdi.

Yargıçlar Surya Kant ve Dipankar Datta, hükümete yönelik eleştirilerde bulunarak, kripto ile ilgili davaları anlamak ve düzgün bir şekilde soruşturacak bir kurumunun olup olmadığını sordular. Mahkeme, ulusal düzeyde bu tür davaları ele alacak bir ihtisas teşkilatı kurulmasını istedi ve polis memurlarının bu tür karmaşık işlemleri içeren davaları nasıl halledeceğine dair şüphelerini dile getirdi.

Binance CEOsu CZ Hindistan Vergilerini Elestirdi

Hükümetten bu konuda yasal bir mekanizma oluşturmasını talep eden mahkeme heyeti, kripto düzenlemesindeki belirsizliği vurgulayarak, ülkenin tüm parasının bu alana yönlendiğine dikkat çekti. Hindistan uzun süredir kripto dostu bir düzenleyici alanından uzak olmuş ve bu konudaki belirsizlikler devam etmektedir.

Ancak, Hindistan Merkez Bankası, dijital rupi adında bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeye ilgi duymaya devam ediyor. Bu, ülkedeki kripto düzenlemesinde olası ilerlemeleri işaret edebilir. Mahkemenin baskısıyla hükümetin kripto düzenlemesinde bir adım atması bekleniyor ancak nasıl bir yöntem ve çerçeve izleyeceği henüz net değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x