Hong Kong, USDT ve USDC'ye Rakip Olabilir! • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong, USDT ve USDC’ye Rakip Olabilir!

Hong Kong hükümeti, USDT ve USDC ile rekabet edebilmek için Hong Kong dolarına sabitlenmiş bir stablecoin çıkarmaya çağırıyor.

Hong Kong

Hong Kong hükümeti, USDT ve USDC ile rekabet edebilmek için Hong Kong dolarına sabitlenmiş bir stablecoin çıkarmaya çağırıyor.

Hong Kong, Tether (USDT) ve USDC ile rekabet edebilmek için stablecoin çıkarmaya olumlu bakıyor. Yeni bir politika önerisine göre, hükümet destekli bir stablecoin maliyetleri azaltacak, ödeme sistemlerini iyileştirecek, doların azaltılmasına yardımcı olacak ve Hong Kong’un fintech yeteneklerini güçlendirecek.

Yeni Faaliyetler Konusunda Kararlı Görünüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Politika önerisi, istikrarlı paraların geleneksel finans ve dijital ekonomi arasında bir köprü olarak önemini vurgulayarak, yazarların finansal kapsayıcılığı artırma, işlem verimliliğini artırma, maliyetleri düşürme, ödeme sistemlerini iyileştirme ve Çin özel idari bölgesinin fintech gibi yeteneklerini sunuyor.

Uzmanlar, hükümetin özel kurumların stablecoin ihraç etmesine izin veren mevcut planının yeterince iddialı olmadığını ve sınırlı pazar payıyla sonuçlanabileceğini savunuyor. USDT ve USDC’nin toplam  110 milyar dolardan fazlasına kıyasla, Xfers tarafından yayınlanan ve 6,6 milyon dolarlık piyasa değeriyle Singapur’un XSGD stablecoin’i arasında bir paralellik kurduğunu söylüyorlar .


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x