Google, AI için İzin Güncellemesi Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Google, AI için İzin Güncellemesi Yaptı

Yapay zekanın veri toplama yöntemindeki tartışamalar devam ederken, Google izinlerinde bir güncelleme yaptı.

googletrends

Yapay zekanın veri toplama yöntemindeki tartışamalar devam ederken, Google izinlerinde bir güncelleme yaptı.

Dünya yapay zekanın ilerleyişini izlerken yasa yapıcılar bir taraftan bu teknolojinin regülasyonu için çalışıyor. Bununla birlikte yapay zekadaki en çok tartışılan konu verilerin toplanarak işlenmesi.

Google Yapay Zekanın Verileri İşlemesi için İzinlerinde Güncellemeye Gitti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapay zeka konusundaki hızlı ilerleme hükümetlerce yakından takip edilirken Google, gizlilik politikasını veri toplamaya uyumlu hale getirdi.

Google, yapay zekanın eğitimi için veri toplamaya izin vermek amacıyla gizlilik politikasını güncelledi. Son güncellemeler, Google’ın yapay zeka ürünlerini ve hizmetlerini eğitmek için herkese açık bilgileri kullanabileceğini belirtiyor.

Güncellenen gizlilik politikası, 1 Temmuz’da yapılan bir düzenleme ile yayınlandı. Bu güncelleme, politikanın önceki sürümleriyle karşılaştırılabilen bir bağlantı aracılığıyla erişilebilen güncelleme sayfasında duyuruldu.

yapay zeka 1

Son sürümde, Google’ın AI modellerini Bard ve Cloud AI yeteneklerini, “çevrimiçi olarak halka açık olan bilgileri” veya “diğer kamu kaynaklarından” kullanarak eğitebilecek hizmetlere ekleyebileceği değişiklikler bulunuyor.

Bu politika güncellemesi, Google’ın mevcut ve gelecekteki AI sistemlerini geliştirirken, çevrimiçi olarak herkese açık olan her şeyi eğitim süreçlerinde kullanabileceğini açıkça belirtiyor.

Twitter‘ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde platformun “verilerin çok fazla yağmalandığını ve bu durumun normal kullanıcılar için hizmeti kötüleştirdiğini” söyleyerek tepki gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x