HSBC, Hong Kong'da BTC ETF'lerinin Alım Satımını Başlatıyor
Yükleniyor...

HSBC, Hong Kong’da BTC ETF’lerinin Alım Satımını Başlatıyor

HSBC, müşterilerinin Hong Kong borsasında listelenen Bitcoin ve Ethereum ETF'lerini alıp satmalarına izin verdi.

HSBC kripto etf bitcoin ethereum

HSBC, müşterilerinin Hong Kong borsasında listelenen Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini alıp satmalarına izin verdi.

Kripto piyasası Bitcoin ETF haberleri ile yükseliş yaşamaya devam ediyor. Günün dikkat çeken bir diğer haberi Asya bölgesinden geldi. Bankacılık devi HSBC, Hong Kong‘da Bitcoin ETF ve Ethereum ETF alınıp satılmasına izin verdi. HSBC müşterileri, dijital varlık ürünlerine erişebilecek. Bankanın gün içerisinde hizmetini başlatması bekleniliyor.

HSBC, Hong Kong’da Attığı Kripto Adımıyla Dikkat Çekiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankacılık devi HSBC, Hong Kong‘da müşterileri için Bitcoin ve Ethereum ETF ticaretini başlatıyor. HSBC müşterileri, banka aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum ETF‘lerinde işlem yapabilecek. Ayrıca HSBC, Hong Kong’da buna izin veren ilk banka oldu.

HSBC‘nin kriptoya köprü görevi gördüğü bu yeni hamle ile birlikte, Hong Kong‘da yaşayanların ETF’ler üzerinde alım satımı kolaylaşacak. Hong Kong’da listelenen kripto para birimi ETF’leri arasında, CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF, CSOP Ethereum Vadeli İşlemler ETF ve Samsung Bitcoin Vadeli İşlemler bulunuyor. HSBC müşterileri, bu aktif ETF’ler üzerinde işlem yapabilecek.

WuBlockchain, bankacılık devinin aynı zamanda HSBC Sanal Varlık Yatırımcı Eğitim Merkezi‘ni başlattığını duyurdu. HSBC, bu eğitim ve onay aşaması ile birlikte müşterilerinin ETF ticaretine hazırlanmalarını sağlayacak.

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusuyla başlayan süreç, geleneksel finans devlerinden HSBC’nin de dahil olmasıyla başka bir yere evriliyor. Kripto piyasası, yeni bir döngüye hazırlık yapıyor.

ETF ürünlerine son zamanların en yüksek para girişi oldu. Kurumsallar, ETF’ler aracılığıyla kripto sektörüne giriş yapmaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x