Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri İddialara Göre Tesla 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

İddialara Göre Tesla 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

ABONE OL:google-news

Zero Hedge adlı Twitter hesabına göre dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın şirketi Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldı.

Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı iddiası SEC dosyalarına dayanıyor. Ulaştığımız SEC dosyalarına göre iddia resmi olarak doğru görünüyor.

Şirket, nakit parasının bir kısmını dijital varlıklara, altına ve altın ETF’lere yatırarak rezervlerini çeşitlendirebileceğini ifade etti:

“Ocak 2021’de, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlama amacıyla yatırım politikamızı güncelledik. Politikanın bir parçası olarak, Yönetim Kurulumuz tarafından, gelecekte belirtilen dijital varlıklar, külçe altın, altın, borsada işlem gören fonlar ve diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına bu tür nakitlerin bir kısmını yatırabiliriz. Daha sonra, bu politika ve zaman zaman veya uzun vadeli dijital varlıklar edinebilir ve tutabilir.”

Ödeme Yöntemi Olarak Kullanılacak

Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımının yanı sıra kripto para birimlerini de kabul etmeye başlayacağını duyurdu:

“Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde, aldıktan sonra tasfiye edebileceğimiz veya edemeyebileceğimiz bir ödeme şekli olarak Bitcoin kabul etmeye başlayacağız.”

Bitcoin, bu haberin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar