İlk haftada 3 kat artış! GameFi token'ı rekora koşuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İlk haftada 3 kat artış! GameFi token’ı rekora koşuyor

GameFi token'ı BIGTIME, OKX ve Coinbase gibi önde gelen kripto borsaları da dahil olmak üzere, ilk haftada üç kattan fazla değer kazanarak yüzde 250 artış gösterdi.

gamefi

GameFi token’ı BIGTIME, OKX ve Coinbase gibi önde gelen kripto borsaları da dahil olmak üzere, ilk haftada üç kattan fazla değer kazanarak yüzde 250 artış gösterdi. Piyasanın üstünde gerçekleşen bu performans ise birçok analisti arz konusunda endişeye soktu.

Analistler ikna olmadı

Blokzincir destekli çok oyunculu oyun Big Time’ın yerel token’ı BIGTIME, piyasaya sürülmesinin ardından ilk haftada üç kattan fazla değer kazandı. Piyasayı sarsan bu performans bazı analistleri ikna edemedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GameFi token’ı, geçtiğimiz Çarşamba günü (11 Ekim 2023) OKX ve Coinbase de dahil olmak üzere çeşitli borsalarda piyasaya giriş yaptı. Coingecko verilerine göre, o zamandan bu yana piyasa fiyatı yüzde 254 artışla 0,251 dolara yükseldi ve Cuma günü fiyatı 0,32 dolara kadar çıktı.

Big Time, kozmetiklerin veya NFT‘lerin yaratılması ve satılmasının kontrolünü oyuncuların eline veren kozmetik tabanlı ekonomik yapısıyla dikkat çekti. Üretime başlamak için ise oyuncuların öncelikle SPACE’e ya da Big Time’ın sanal arazi versiyonuna ve buna bağlı yardımcı NFT’lere (Armory, Forge ve Time Warden) ihtiyacı vardır.

gamefi 1

BIGTIME piyasa verileri

BIGTIME token’ları Forge, Armory üretmek ve prestij portalları adı verilen özel bölgelere girmek için kullanılabilir. Kripto para biriminin toplam arzı beş milyardır ve oyun içi düşüşler yoluyla elde edilebilir. BIGTIME toplamak isteyen oyuncuların maceralardan geçerken kendilerini kum saati koleksiyonlarıyla donatmaları gerekir.

Delphi Digital’e göre, toplam arzın yalnızca yüzde 5’i oyunculara airdrop olarak verildi ve açık piyasada işlem görüyor. Bu da muhtemelen talep-arz dinamiklerini boğalar lehine döndürmüş oldu. Ancak fiyat patlamasının kısa ömürlü olabileceği düşünülüyor.

Delphi Digital Cuma günü yayınladığı haftalık raporda şu ifadelere yer verdi:

“Token fiyatı, dolaşımdaki arzı bir süreliğine sınırlandırarak desteklenebilir, ancak oyunun yaşam döngüsünün bu kadar erken bir döneminde kaçınılmaz olarak düşecek ve itibar hasarının geri dönüşü zor olacaktır. Bu durum, arzdaki ani artışı absorbe edecek yeterli sayıda oyuncu olmadan önce, bir oyunun geliştirme döngüsünde çok erken bir zamanda değiştirilebilir bir token’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili riskleri yakında gösterecektir.”

Raporda, uzun vadeli oyuncuların artık günde 200 ila 2 bin dolar kazandığı, bu nedenle oyunu eğlence için oynamanın artık bir düşünce olmadığı ve para kazanmak için güçlü bir teşvik olduğu belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x