Yükleniyor...

Immunefi, 2022 Yılında 52 Milyon Dolarlık Bug Bounty Dağıttı

Kripto odaklı bug bounty platformu Immunefi, kripto projelerinde hata bulan hacker'lara toplam 52 milyon dolarlık ödül dağıttı.

Immunefi 2022 Yilinda 52 Milyon Dolarlik Bug Bounty Dagitti

Kripto odaklı bug bounty platformu Immunefi, kripto projelerinde hata bulan hacker’lara toplam 52 milyon dolarlık ödül dağıttı.

Kripto endüstrisinde, en önemli konulardan biri de hack problemi oluyor. Dijital platformlar ve projeler, kod yapısındaki açıklar nedeniyle hack saldırılarına uğrayabiliyor. Son zamanlarda çok sık bu olaylar yaşanmaya başladı. Özellikle DeFi projeleri, hack saldırıları nedeniyle yüz milyonlarca dolar kaybettiler. Kripto projelerindeki hataları keşfedip çözmeye odaklanan Immunefi, bu hataları keşfeden hacker’lara yaklaşık 52 milyon dolarlık bug bounty dağıttı.

Immunefi, Hacker’lara Bug Bounty Dağıttı

Kripto endüstrisine odaklanan bug bounty platformu Immunefi, en büyük ödülünü Wormhole‘da keşfedilen bir güvenlik açığı karşılığında verdi. Wormhole‘un bug bounty değeri 10 milyon dolar oldu.

Gelişen ve benimsenen kripto endüstrisi, 2022 yılında milyar doları aşan bir hack saldırılarıyla mücadele etti. Bunun önüne geçmeyi amaçlayan Immunefi, blockchain ve kripto para birimlerinde hata bulan hacker‘lara bug bounty dağıtıyor.

Beyaz şapkalı olarak tabir edilen hacker’lar, ağ yapısı ve kod yapısındaki açıkları bularak ödül kazanabiliyor. Ödül dağıtan en büyük kuruluşlardan birisi olan Immunefi, Web3 tarafına odaklandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x