Yükleniyor...

IOHK, Cardano’nun (ADA) Alonzo Testnet’in İlk Güncellemesini Yayınladı

Cardano'nun (ADA) geliştirme ekibi Input Output HK çalışanları, topluluğu Alonzo mekanizmalarını test etme süreci konusunda bilgilendirdi.

cardano

Cardano’nun (ADA) geliştirme ekibi Input Output HK çalışanları, topluluğu Alonzo mekanizmalarını test etme süreci konusunda bilgilendirdi.

IOHK’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre. Alonzo testnet’in Blue adlı ilk aşamaları başarılı bir şekilde tamamlandı.

Stake pool operatörleriin ve öncü test uzmanlarının ilk bölümü node’larını kurdu. Ayrıca Cardano’nun hardfork koordinatörü, test ağının Alonzo’ya sorunsuz geçişine izin verdi.

Bununla birlikte ekip ve topluluk içerisinde bazı isimler, Cardano’nun test ağının çalışmasıyla ilgili bir takım sorunlar tespit ettiler. Ortaya çıkan sorunlarla ilgili çeşitli alıştırmalar Alonzo testnet Github’da gösterilecek.

Akıllı Sözleşmelerin Etkinleştirilmesine Yaklaşılıyor

IOHK geliştirme ve entegrasyon ilerlemesinin “perde arkasında” devam ettiğini de ekledi. Ekip, Cardano stake pool operatörlerinden “arkadaşlık kurmalarını” ve Alonzo’yu meslektaşlarına tanıtmalarını istedi.

Hardfork, Amerikalı matematikçi ve bilgisayar bilimi yenilikçisi Alonzo Church’ü (1903-1995) ölümsüzleştirmek için “Alonzo” olarak adlandırıldı. Cardano (ADA) için 2021’in en çok beklenen yükseltmesinin kısa bir süre içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner