Yükleniyor...

Isle of Man’deki Bitcoin İşletmeleri Tehlikede

Coindesk'in yayınladığı habere göre, daha önce Bitcoin ve dijital paralar ile ilgili işletmelere kapılarını açan Isle of Man; şimdi de Capital Treasury Services (CTS)'in aldığı karara göre bu işletmelerin bankalarla olan ilişkisini gelecek ay sonlandıracağını açıkladı.

Isle of man bitcoin1

Coindesk’in yayınladığı habere göre, daha önce Bitcoin ve dijital paralar ile ilgili işletmelere kapılarını açan Isle of Man; şimdi de Capital Treasury Services (CTS)’in aldığı karara göre bu işletmelerin bankalarla olan ilişkisini gelecek ay sonlandıracağını açıkladı.

Bitcoin işletmeler ile bankalar arasındaki bağı sağlayan ve Capital International Group‘un bir alt kuruluşu olan CTS, bankaların kriptopara ile yapılan işlemler konusundaki olumsuz görüşleri doğrultusunda baskı ile karşılaşmış ve bu kararını açıklamış. CTS’nin duyurusu şu şekilde oldu:

“Hükümetten aldığımız güçlü desteğe ve bizlerinde bu desteği arkamıza alarak yapmak istediklerimiz olduğu halde, [Bitcoin ve dijital para ile ilgili] işlerin ilerlemesi için finans sektöründen alacağımız destek çok önemli ve bu sektör şu anda çekingen davranıyor.”

CTS yaptığı açıklamanın devamında, Bitcoin endüstrisinde iş yapan şirketler ile bağlarını koparacaklarını ve hesaplarını kapatacaklarını açıkladı:

“Bu işletmeler ile birlikte çalışmalarımızı çok yakın bir şekilde ilerletiyoruz ve onlara alternatif çözümler ya da destekler bulmaya çalışıyoruz. İşletmelere bu konuda rehber olmaktan ve sektördeki tecrübelerimizi aktarabildiğimizden dolayı çok memnunuz.”

CTS tarafından gelen bu gelişme sonrasında, elbette Isle of Man’deki şirketler tek başlarına bırakılmayacaktır. Daha önce kapılarını bu işletmelere açanlar, bu gelişmeler ışığında işletmelerin zarar görmemesi için çalışmalarını hızlandıracaktır. Fakat bu haber, şimdiden işletme sahiplerinin cesaretini kırmış olabilir.

 

Öne çıkarılan görsel, Shutterstock

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner