İşlem yaparken iki kez kontrol edin! Panik satışı felaketle sonuçlandı
Yükleniyor...

İşlem yaparken iki kez düşünün! Panik satışı felaketle sonuçlandı

Kimliği açıklanmayan kripto yatırımcılarından biri, hatalı işlem sonrası USDR cinsinden 131 bin 350 doları USDC cinsinden 0 dolar ile takas etti.

islem

Kimliği açıklanmayan kripto yatırımcılarından biri, hatalı işlem sonrası USDR cinsinden 131 bin 350 doları USDC cinsinden 0 dolar ile takas etti. Yapılan bu hata, kripto borsalarında yapılan işlemlerin iki kez kontrol edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Panik satışı

Bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı, DEX ve DeFi toplayıcısı olan OceanSwap’te hatalı bir işlem yapıldığını paylaştı. Buna göre, platformdaki kimliği açıklanmayan bir kullanıcı, 131 bin 350 dolar değerindeki wUSDR token’ını USDC’de 0,0001 dolardan daha az bir fiyata takas etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hatalı işlemle ilgili yorum yapan diğer sosyal medya hesapları ise, işlem yapan kişinin muhtemelen “panik satışı” sırasında böyle bir dalgınlığa kurban gittiğini belirtti. Zira, USDR 11 Ekim’de sert bir düşüş kaydetmişti.

Ayrıca yapılan yorumlardan birinde, diğer yatırımcılara ders olması beklenen şu ifadeler yer aldı:

“Fat finger ticareti ve işlemlerinizi iki kez kontrol etmemek… Bunun gibi kolaylıkla felaketlere yol açabilir ne yazık ki.”

USDR çöküşü

Dune analitik gösterge tablosuna göre, kısmen gayrimenkul varlıklarla desteklenen USDR’nin, yoğun talep nedeniyle dayanağını kaybetmiş olabileceği kaydedildi.

CoinGecko’ya göre, ani çöküşün ardından USDR’nin fiyatı 0,51 dolardan 0,68 dolara yükseldi, ancak stabilcoin’in fiyatı o zamandan beri 0,53 dolara düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x