Yükleniyor...

İsrailli Varlık Yönetimi Şirketinin Bitcoin (BTC) Satın Aldığı Ortaya Çıktı

Önde gelen İsrailli varlık yöneticilerinden biri olan Altshuler Shaham’ın, 2020'nin sonlarında Bitcoin (BTC) satın aldığı ortaya çıktı.

israilli varlik yonetimi sirketinin bitcoin btc satin aldigi ortaya cikti

Önde gelen İsrailli varlık yöneticilerinden biri olan Altshuler Shaham’ın, 2020’nin sonlarında Bitcoin (BTC) satın aldığı ortaya çıktı. Şirket, 2020’nin ikinci yarısında Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla lider kripto para birimine 100 milyon dolar yatırım yaptı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1990 yılında kurulan Altshuler Shaham, 2020 itibarıyla yönetimi altında bulunan 50 milyar doların üzerinde varlık ile İsrail’in en büyük yatırım şirketleri arasında yer alıyor. Yerel bir rapora göre, geçen yılın sonunda şirket, Bitcoin için oldukça büyük bir yatırım yaptı.

Şirketin, dünyanın en büyük BTC fonu olan Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaptığı bildiriliyor. bir İsrail kurumsal örgütünün kripto para birimine para yatırdığını ilk kez kamuya açıkladığı bilgisini verdi. Raporda ayrıca, ilk kez Israilli bir kurumun kripto para yatırımını kamuya açık olarak paylaştığı belirtildi. 

Altshuler Shaham’ın CEO’larından Gilad Altshuler, şirketin yatırımı geçen yılın ikinci yarısında varlığın fiyatı 21.000 dolar civarında işlem görürken tamamlandığını söyledi. Bu, yayın saati itibariyle 55.000 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için şimdiden %160 oranında kar anlamına geliyor. 

Grayscale Bitcoin Trust, kurumsal yatırımcıların SEC onaylı ürünler aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapmasına olanak tanıyor. Şirket, son bir yılda istikrarlı bir talep artışı yaşadı ve şirketin Bitcoin fonundaki toplam değer 10 Mart itibarıyla 36 milyar doların üzerine çıktı. Bumiktar, 2019’un sonunda tüm Grayscale ürünleri için 2 milyar dolardan daha azına karşılık geliyordu. 

Bitcoin Satın Alan Yalnızca ABD Şirketleri Değil

2020 yazından bu yana, MicroStrategy, MassMutual, Square ve Tesla gibi birçok şirket BTC satın aldı. Hepsinin ortak noktası ise, bulundukları ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’ydi. 

Tesla’nın Ocak ayındaki satın alımından önce ortaya çıkan Altshuler Shaham’ın girişi, bitcoin’in keşfedilebilecek ve her yerde bulunabilen şirketlerden yararlanabilecek uluslararası bir varlık olduğunu gösteriyor.

Tesla’nın Bitcoin yatırımından çok önce gerçekleşen bu  Altshuler Shaham yatırımı, Bitcoin’in dünyanın her yanındaki şirketler tarafından keşfedilebilecek ve benimsenebilecek bir varlık olduğunu gösteriyor. 

Geçtiğimiz günlerde de, Çinli teknoloji şirketi Meitu’nun Bitcoin ve Ethereum aldığı ortaya çıkmıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x