Yükleniyor...

İsviçre Hükümeti, Credit Suisse Konusunu Görüşüyor

İsviçre Hükümeti, istikrar konusunda sorunlar yaşayan banka Credit Suisse'in sürdürülebilirliği konusunda görüşmeler yapıyor.

isvicre kurumsallara yonelik cbdcsinin denemelerini basariyla tamamladi

İsviçre Hükümeti, istikrar konusunda sorunlar yaşayan banka Credit Suisse’in sürdürülebilirliği konusunda görüşmeler yapıyor.

Hükümetin konuştuğu senaryolar, kamuya açık destek beyanını ve geri dönüşünü içeriyor. Yüzen seçenekler ayrıca İsviçre birim ayrımı, UBS bağlantısı konusu da masada.

İsviçre Hükümetinde Gündem Credit Suisse

Konuya yakın kaynaklara göre, İsviçreli yetkililer ve Credit Suisse Group AG bankanın en büyük hissedarı tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaların hisse senedinde düşüşü tetiklemesinden sonra bankayı istikrara kavuşturmanın yollarını tartışıyorlar.

Isvicre Ulusal Bankasi Yetkilisi DeFiyi Avantaj Olarak Goruyor

Firmanın yöneticileri ve hükümet yetkilileri, kamuya açık bir destek beyanından olası bir likidite geri dönüşüne kadar uzanan seçenekler hakkında konuştu. Ayrıca dile getirilen fikirler arasında İsviçre biriminin ayrılması gündemde. Ayrılığın ardından bankanın daha büyük İsviçreli rakibi UBS Group AG ile uzun vadeli planlanmış bir bağlantı yer alıyor. Konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar masadaki seçeneklerin hangisinin uygulanacağı konusunda bir bilgiye sahip olmadıklarını aktardılar.

Senaryo planlaması bir süredir devam ederken, firmanın hisselerinin rekor bir düşüş göstermesi ve bankanın borcunu sigortalama maliyetinin kriz seviyelerine ulaşması üzerine aciliyet eklendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x