Yükleniyor...

Japon Düzenleyici: Banka ve Kripto Kuralları Aynı Olmalı

Japon düzenleyiciler, küresel düzenleyicilerden kriptoya geleneksel bankalar gibi davranılmasını istedi.

Japon Duzenleyici Banka ve Kripto Kurallari Ayni Olmali

Japon düzenleyiciler, küresel düzenleyicilerden kriptoya geleneksel bankalar gibi davranılmasını istedi.

Japonya hükümeti, geçtiğimiz Aralık ayında yerel finans ve teknoloji sektörlerini büyütmek amacıyla yerel kripto firmalarına vergi indirimi yapacağını duyurdu. Ardından düzenleyicilerin, Tether (USDT) veya USD Coin (USDC) gibi stablecoin’ler ile ilgili kısıtlamaları kaldırmayı planlandığı gündeme geldi. Kripto konusunda çalışmalar yürütmeye devam eden Japonya, şimdi de geleneksel banka kurallarının kripto için de geçerli olmasını istiyor.

Japon Düzenleyicilerden ABD ve AB’ye Düzenleme Çağrısı

Japonya’daki mali düzenleyiciler, küresel düzenleyicilerden bankacılıktaki kuralların kripto sektöründe de geçerli olmasını ve daha sert kurallar getirilmesini talep etti.

Kripto paranın kontrol edilmesi gerektiğini belirten Japonya Finansal Hizmetler Ajansı Strateji Geliştirme ve Yönetim Bürosu Genel Müdür Yardımcısı Mamoru Yanase, konuyla ilgili olarak şunlara yer verdi:

“Etkili bir düzenleme uygulamak istiyorsanız, geleneksel kurumları düzenleyip denetlediğinizin aynısını yapmalısınız”

Yanase’ye göre sorunun kriptoda değil, sorun, gevşek yönetişim, gevşek iç kontroller ve düzenleme ve denetimin yokluğunda yatıyor. Yanase ayrıca, ABD ve Avrupa’daki düzenleyicilerin, bankalar ve aracı kurumlar için olduğu gibi kripto borsaları için de aynı kuralları uygulamaya çağırıldığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x