Yükleniyor...
Sponsored

Japonya Başbakanı, Metaverse ve NFT Üzerinde Yoğunlaştı

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, yapmış olduğu ulusal bir konuşmada metaverse ve NFT çalışmalarından bahsetti.

Japonya Basbakani Metaverse ve NFT Uzerinde Calisiyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, yapmış olduğu ulusal bir konuşmada metaverse ve NFT çalışmalarından bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kishida, ülkenin dijital varlıklar çözüm planının metaverse ve NFT çalışmalarını da kapsadığını belirtti. Kishida’ya göre, Japon hükümeti dijital varlıkları çözebilmek için yoğun mesai harcıyor. Başbakan, plan kapsamında yerel makamlara NFT dağıtılacağını aktardı.

Japonya Metaverse ve NFT Üzerinde Yoğunlaştı

Kishida, hükümetin NFT ve metaverse çalışmalarını da kapsayan Web 3.0 hizmetlerine yoğunlaştığını dile getirdi. ABD ile işbirliği halinde çalışmalarını yürüten Kishida, Japonya‘nın teknolojik yatırımlarını daha kapsamlı hale getireceğini belirtti.

Başbakan, hükümet kabinesinin sektördeki hizmetleri dijitalleştirmek için çalıştığını söyledi. Bu çalışmalar arasında ülke içinde aktif kullanıma sunulacak dijital varlıkları ve Web 3.0 girişimlerini desteklemek olduğu öne sürüldü.

Eski Başbakan Yoshihide Suga’nın yerine gelen Kishida, geldiği ilk günden itibaren kripto varlıklara olan ilgisiyle popülerlik kazandı. Göreve geçen yıl başlayan yeni Başbakan, ülkeye metaverse ve NFT’leri benimsetmek istediğini belirtti.

Japonya, kripto para birimleri, dijital varlıklar ve merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) kullanımını yaygınlaştırmak istiyor. Tüm bu çalışmaları, Web 3.0 ortamının ilerlemesi ve genişletilmesi için yürütüyor. Dijital varlık çalışmaları, bu yılın Haziran ayında Japon hükümetinden onay aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x