Japonya Borsaları 10 Kat Kaldıraç için Atak Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Japonya Borsaları 10 Kat Kaldıraç için Atak Yaptı

Japonya'daki kripto para borsaları, marj ticaretindeki kısıtlamaların kaldırılması amacıyla Finansal Hizmetler Ajansı'na (FSA) başvuruda bulundu.

Japonya kripto borsası

Japonya‘daki kripto para borsaları, marj ticaretindeki kısıtlamaların kaldırılması amacıyla Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) başvuruda bulundu.

Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsa Birliği, bireysel yatırımcılara sunmak amacıyla 10 kata kadar kaldıraçlı işlemlere izin verilmesini talep etti. FCA’nın kapısını çalan Japonya borsaları, sıkı düzenlemelerin gevşetilmesini talep etti. Bireysel yatırımcılar, Japonya borsalarında iki kata kadar borçlanma işlemi alabiliyorlar.

Japonya Borsaları Kaldıraçlı İşlemlere Göz Dikti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya borsaları, kripto ve blockchain şirketleri için daha ilgi çekici bir ortam yaratılması amacıyla kaldıraçlı işlemlerde gevşeklik talep etti. Japon borsalarını temsil eden Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsa Birliği, Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) talebini iletti. FCA‘nın bu talebi tartışmaya açacağı bildirildi.

Derneğin başkan yardımcısı Genki Oda, kaldıraç kurallarında reform yapılmasının Japonya’ya fayda sağlayacağını ileri sürdü. Oda, Japonya’daki borsalar ile önerilen kaldıraç limiti hakkında görüşmelerin sürdüğünü ve ortaya çıkan sonucun FCA ile paylaşılacağını aktardı.

Japonya, dijital varlıklar konusunda kurallarını hafifletmeye başladı. Ancak Japonya, token ticareti konusunda halen daha katı bir tavır sergiliyor. Yatırımcının daha sağlıklı korunmasını amaçlayan Japonya, kaldıraçlı işlemler konusunda maksimum iki katı borçlanmaya olanak tanıyordu.

Japonya’daki borsalar ise kaldıraçlı işlemlere göz dikti. Borsalar, bu kaldıraç limitinin 10 kata kadar çıkarılmasını talep ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x