Jeremy Hogan, XRP için Emsal Davayı İşaret Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Jeremy Hogan, XRP için Emsal Davayı İşaret Etti

Avukat Jeremy Hogan, Slack ile Pirani davasının sonucuna işaret ederek, Ripple'ın (XRP) menkul kıymet davasına değindi.

Jeremy Hogan XRP icin Emsal Davayi Isaret Etti

Avukat Jeremy Hogan, Slack ile Pirani davasının sonucuna işaret ederek, Ripple’ın (XRP) menkul kıymet davasına değindi.

Ripple ile SEC arasındaki dava tüm hızıyla devam ediyor. Bu dava, yıllar boyunca kripto sektörünü meşgul etti. Özellikle Ripple‘ın menkul kıymet davasında kazandığı edinimler, davanın sonucuna yönelik tahminleri de artırdı. Tüm bu süreçlerin ortasında, Hogan&Hogan hukuk firmasının ortağı avukat Jeremy Hogan, emsal davanın dosyasını paylaştı.

XRP Davası Menkul Kıymetten Çıkabilir mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hogan&Hogan hukuk firmasının ortaklarından Jeremy Hogan, Ripple (XRP) davasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Ripple SEC

Hogan, Slack ile Pirani arasındaki davanın sonuçlandığını ve bu dava örneğine göre XRP‘nin ilk sözleşmenin bağlamı dışında bir menkul kıymet statüsünü korumadığını açıkladı.

Hogan‘ın paylaştığı belgede, Pirani ve Slack arasında geçen Yüksek Mahkeme davası yer alıyor. Hogan’a göre bu dava, Ripple’ın XRP’yi menkul kıymet olarak sattığına yönelik iddialar ile benzerlik taşıyor. Konuyu özetleyen Hogan, “XRP, ilk sözleşme bağlamı dışında sihirli bir şekilde menkul kıymet statüsünü korumuyor.” dedi.

Pirani, Slack’in tescil beyanının 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 11.Bölümü uyarınca yanıltıcı olduğunu iddia etmişti. Bu hukuksal süreçte Pirani, sorumluluğun yalnızca kusurlu olduğu iddia edilen bir tescile kadar izlenilen hisseleri kapsadığını savundu.

Hogan, Ripple’ın tazminata ilişkin özet sunumunda bu davayı kullanması gerektiğini belirtti. Ayrıca Hogan, yargıcın da ikincil satışları ele alabileceğini söyledi.

Avukat, Ripple davası konusunda umutlu görünüm sergilese de XRP topluluğunun temkinli hareket etmesi devam ediyor. Birçok yatırımcı, bunun büyük bir olay olup olmadığını sorguluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x