JPMorgan'dan Bitcoin (BTC) ETF'lerine Sert Yorum! • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden JPMorgan, Bitcoin (BTC) ETF'lerinin Kanada ve Avrupa'da büyük yatırımcıların ilgisini çekmediğini ifade etti.

jpmorgan bankacilik gemini

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden JPMorgan, Bitcoin (BTC) ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcıların ilgisini çekmediğini ifade etti.

Bankacılık devi JPMorgan, spot BTC ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcılar tarafından ilgi görmediğini belirtti. JPMorgan, BTC ETF’leriyle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Ek olarak, bu tür ETF’lerin Kanada ve Avrupa’da bir süredir var aktif olduğunu vurguladı. Ayrıca banka raporundaki kritik bir demeç ise, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının kripto piyasalarını etkilemeyeceği şeklinde yer alıyor.

spot bitcoin ETF

‘ETF’lerin Bitcoin’e Etkisi Olmuyor!’

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan’ın yayınlamış olduğu raporda, BTC fonlarının 2021 yılının ikinci çeyreğinden bu yana çok az ilgi gördüğü belirtildi. Geçen yıldan beri altın ETF’lerindeki yatırımcı çıkışlarının da BTC’ye yaramadığı ifade edildi. Analistler, BTC ETF’lerinin türev işlemlere dayalı fonlara göre bazı avantajlar sergilediğini, fakat oldukça marjinal olduğunu vurguladı. Ayrıca spot ETF’lerin, BTC’nin direkt olarak saklanması ve transferiyle ilgili bazı sorunları ortadan kaldıracağına yer verildi.

Bankacılık devi, ETF’lerin BTC ile ilgili olan bağlantısı ele alarak çarpıcı yorumlarıyla dikkat çekti. Özellikle de diğer piyasalardaki örnekleri ele alarak BTC ETF’lerini değerlendiren JPMorgan, finans kitleleri tarafından yakınen takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x