Yükleniyor...

Karantinadaki Oyuncular Azure Platformunu Zora Sokuyor

Microsoft, karantinaya alınan oyuncuların, şirketin Blockchain As a Service (BaaS) teklifinin belkemiği olan Azure bulut platformunu zorladığını kabul etti.

karantinadaki oyuncular ve microsoft azure

Microsoft, karantinaya alınan oyuncuların, şirketin Blockchain As a Service (BaaS) teklifinin belkemiği olan Azure bulut platformunu zorladığını kabul etti.

SEC dosyalamasında Microsoft, “küresel sağlık salgınının” Azure bulut hizmetleri üzerindeki etkisini ele aldı. Şirket, bazı bölgelerde “bazı bilgi işlem kaynağı türleri (…) dağıtımlarının tipik yüzde 99,99’luk başarı oranlarının altına düştüğünü” kabul ediyor. Ayrıca Microsoft, “Xbox Live’ın toplam Azure kapasitesini zorladığını” onayladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Geçtiğimiz hafta boyunca kullanımdaki artışın bir sonucu olarak, bazı bölgelerde (Avrupa Kuzey, Avrupa Batı, İngiltere Güney, Fransa Orta, Asya Doğu, Hindistan Güney, Brezilya Güney) önemli talepler yaşadık ve bazıları için dağıtımları gözlemliyoruz bu bölgelerdeki bilgi işlem kaynakları, tipik yüzde 99,99’luk başarı oranlarımızın altına düşüyor.”

Acil Durum Hizmetlerine Öncelik Verdi

Bununla birlikte, şirket önceliklendirme kriterlerini değiştirmek zorunda kalmadı ve yine de acil durum hizmetlerine öncelik verdi. Bir Microsoft sözcüsü açıklama isteyen gazetecilere ise şirketin “Microsoft Azure blogunun ötesinde paylaşacak hiçbir şeyi olmadığını” söyledi.

Azure kullanıcıları, kendi donanım altyapılarına yatırım yapmak zorunda kalmadan bulutta Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere bir blockchain ağı dağıtabiliyor. Azure’in müşterileri arasında GE Aviation, J.P. Morgan ve Xbox var. Bu arada Bitcoin ağına olan talep “kripto kışından” bu yana en düşük seviyede.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x